כמה קל לדבר על גזל, לשומרת ולשכן שלי
הוספת תגובה לדף  קיצור תולדות הקיבוציות
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  כמה קל לדבר על גזל, לשומרת ולשכן שלי
תוכן ההודעה:  רגע אחד, בואו נראה מהיכן הגענו חצבנו היום, בו נראה מה היה לנו שם בתקופה הנפלאה ההיא של הקיבוץ השיתופי, בואו נראה האם נגזלנו אז או היום?
אז העביר המפעל את המשכורות הנדיבות שלנו לקיבוץ, האם נשמרו לנו תנאים סוציאליים כמו לאחד האדם? בוודאי שלא, האם הוקמה לנו קרן פנסיה? בוודאי שלא, האם שילמו לנו ביטוח לאומי כחוק? וודאי שלא, אז זה לא גזל, ממש לא, נכון שומרת ושכן יקר שלי, זהו גזל ברשות, זאת היא התנהגות מופקרת באיצטלא של התנהגות נורמטיבית, גם לא לעשות דבר רק לרוץ לוועדות לקבל עוד ועוד, זה לא גזל מהשאר, זה בסדר כי זאת עשתה וועדה...
אז רבותי הנגזלים, היום אין גזל, היום יש סדר, היום יש תלוש משכורת, היום יש קרן פנסיה, היום משלמים הכול כחוק, היום מקבלים שכר בהתאם לתפקיד, נגמר הגזל, כאשר יש חלוקת דיווידנד, או חלוקה של מכירת נכס זו נעשית לפי הוותק של החבר, ללא קשר לתרומתו בעבר, גם הבטלן המדופלם ומשפחתו תקבל אולי יותר מזה שעבד עד מוות.
אז תעזבו את הסיפורים שלכם על גזל שמתרחש כביכול בקיבוץ המתחדש, הגזל בקיבוץ השיתופי היה נורא פי 1000, רק שהזומבי הקיבוצי חי לו בתוך שיר הבשר ולא חשב על המחר, ונתן לאחרים להחליט עבורו, אז עם כול העיוותים של היום הם כעין וכאפס לעומת העיוותים שחיינו בהם.
אז תעשו לי טובה ותחליפו את הדיסקט.
העתקת קישור