טרמינולוגיה קצת מצחיקה
הוספת תגובה לדף  לא הכול יחסי
שם הכותב:  יעקב בן צבי
נושא / כותרת  טרמינולוגיה קצת מצחיקה
תוכן ההודעה:  מה זה בדיוק "התחדשות"...אם לא הפרטה. מה זה סוציאל דמוקרטיה אם לא סוציאליזם. מדוע לא לקרוא לילד בשמו? מכבסת המילים הזו, אפילו לא שייכת למכבסה של הקיבוץ. ולכל מי שיש כבר, בשעה טובה, מכונת כביסה, בבית, הוא המחדש? או שמא מגיעה לו הברכה "תתחדש"..ובקרוב גם המדיח בקיבוץ..
לפני הויכוח על הרכב, הייה גם על כלי אוכל, לאכול בבית/בחדר. הייה גם הויכוח סביב מכונת הכביסה, על קו הטלפון, על הטלויזיה, על הכדור-רגל. על המגפיים של הרפת וגם הכדור-סל. המגפיים של הרפת, שהתחלפו גם בנעלי נייק..
למעט הפרטים הללו, הויכוח הוא ממש אותו הדבר. וכשהוא חוזר על עצמו זה אולי מצחיק אולי מעציב. אין יכולת להפיק לקחים, פגם בקוגנטיבה הרגשית והשיפוטית, בשיקול הדעת של זה שעבר שטיפת מוח.ותוצאותיו הויכוח גם הן ידועות. הפרט אוהב את החופש האישי ואת ההתנהלות האישית עד בלי סוף. פחות מעניין אותו "מה יגידו החברים".. לכן יש כאלה שלא יודעים כי הסוציליזם מת במאה העשרים. ז"ל. החלפת השמות האמיתיים באחרים כמו של הפרטה, של סוציאל דמוקרטיה, בסוג של "אברא כדברא פוליטי" מילים משונות אחרות, אין בהם לעשות את הקסם לשנות את פני הדברים ואו לשכתב את ההסטוריה. מי שמעדיף את "העולם הישן" עדיף שישיר גם את השיר המתאים לכך "עולם ישן נחריבה..." הוא בונה סביבו חומה, מעין גטו חברתי ולא משתלב עם השינויים בסביבה. לי יש עבורו מתנה... אבן מזכרת מחומת ברלין הסוציליבסטית.
העתקת קישור