שבחי סידור הרכב הקיבוצי - לדני שיתופאי
הוספת תגובה לדף  לא הכול יחסי
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  שבחי סידור הרכב הקיבוצי - לדני שיתופאי
תוכן ההודעה:  דני שיתופאי משתבח ב"שבחי הרכב הקיבוצי" אצלו עומדים תמיד לרשותו 20-30 כלי רכב מכול הגדלים, רק תיגש ותניח את היד.
פה ושם הוא מגלה לנו שהרכבים לא תמיד נקיים (זו כמובן המעטה של המצב), לא תמיד עומדים ללא פנצ'ר בשבת כשהמוסך סגור, לא תמיד מתודלקים, שלא לדבר על הצורך לגשת לסידור ולגלות שהרכב שמתאים לך ולמשפחתך הגדולה, דווקא הוא תפוס או מטונף, או מקולקל...
דני גם לא יודע שלקיבוצים העניים, ויש רבים כאלה, או היו רבים כאלה, לא עמדו 30 כלי רכב בחצר אלא אולי 10 במקרה הטוב, ולרוב כולם היו תפוסים, ואז הלכו לך התוכניות.
לדני הוויתורים שהוא נאלץ לעשות כחבר בשיתוף נראים טבעיים, מדוע? כי הוא אפילו לא חושב לנסות את הפאן השני, את החופש הזה שלא להיות תלוי בשכנך שלא ניקה או לא תידלק, בוועדה כזו או אחרת שקובעת לך את חייך.
זה לא רק הרכב דני, זה החיים, הספונטניות של לעשות עכשיו משהו שרק לפני שתי דקות חשבת עליו, לצאת למסעדה עם האישה והילדים כי בא לך עכשיו, להיכנס לרכב שעומד ליד הבית, ולא ללכת לסידור הרכב בגשם (אצלכם גם זה אין בדרך כלל) ועד שחזרת הביתה עבר לך כבר החשק...
דני, צר לי אבל אתה לא באותו הסרט, עבורך כול הטורח הוא כייף וחלק מהויתור שויתרת על חרותך בעבור החיים בשיתוף, צר לי לאכזב אותך שרוב העולם, מה לעשות חושב אחרת ממך.
נסה ותהנה
עוזי
העתקת קישור