"עוזי המעמדי" - לקיפי האדום....
הוספת תגובה לדף  לא הכול יחסי
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  "עוזי המעמדי" - לקיפי האדום....
תוכן ההודעה:  לקרוא את אבנר (קיפי) ממעגן מיכאל, מבחינתי זה כמו לפתוח את דפי "למרחב" או "על המשמר" בארכיון, הדפים המצהיבים עוסקים במעמדות ובמאבקים בין המעמדות.
כשאני קורא את קיפי המתגאה שהוא בא מחברה לא מעמדית, בעוד אני נאבאך, חותר בכול כוחי לחברה מעמדית, אני פורץ בצחוק, בחיי, נראה כאילו קיפי וחבריו האנטי מעמדיים, נתקעו אי שם בשנות החמישים, שאז כמובן שהיו מעמדות, ושוק שחור וכו' אבל הס מלהזכיר, הקיבוצים של אז, היו עניים, והרעיון של חברה "רב מעמדית" נראה הזוי.
אבל גם בקיבוץ השיתופי נוצרו מעמדות לרוב, היה מעמד המנהלים שבכסאות מוזיקליים החליפו תפקידים, רק לא לחזור לרפת או לפלחה, היו העשירים אלה שכולם ידעו שיש להם "מקורות חוץ" וחיו הרבה מעבר ליכולת התקציב, היו הבטלנים שממש לא בא להם לעבוד, והיו ה"עמך" אלו שתמיד נשמעו ל"צו התנועה" ועשו מה שאמרו להם, מבלי שום סיכוי לעלות למעלה.
קיפי ניסה לשבור מוסכמות במפעל פלסאון, ניסה לשבור נועלים ולעשות מכול העובדים במחלקתו "בני מעמד אחד" מסתבר שזה לא ממש עבד, ומנהליו של קיפי נאלצו להזעיק את המשטרה ולהרחיקו מחלקת אלוהים הלא מעמדית שלו שניסה ליצור במפעל.
עכשיו קיפי וחבריו מנסים ליצור את "מפלגת הפועלים הלא מעמדיים הקיבוצית המאוחדת" (להלן "מהלמהקבה"מ") שאליה יצביעו בבחירות חופשיות בתוך כול קיבוץ וקיבוץ, שוחרי החופש ממעמדות, ואז מה, קיפי, מה יעשו עשרים שלושים "אנטי מעמדיים" בקיבוץ ה"מעמדי" שלי?
מה תעשו כול מצביעי"מהלמהקבה"מ" מה יעשו עם הצבעתם, אולי יפגשו בצוותא לקרוא את למרחב ועל המשמר ולהתרפק על כתבי קארל מארקס, נשמע לי אחלה רעיון.
עד אז קיפי, אתם רלוונטייפ בערך כמו הוועדים בערוץ 1 שמובילים את הערוץ לחדלונו...
כדאי להתעורר קיפי ולגלות שאתה ב 2010, מעמדות בנוסח פראבדה ולמרחב, הם אולי ישנם, אבל מי מדבר בשפה הזאת? נדמה לי שחוץ ממך אין עוד מישהו שעוסק בעניין בכזו אובססיביות.
ומילה אחרונה, תקרא את שבועון THEMARKER WEEK מאתמול ולתראה שבדעתי מחזיקים לא מעט אנשים, ונדמה לי שמבין שנינו, אתה זה שנמצא לבד שם בחוץ ולא אני.
יום גשם נחמד בחוץ, וגם זה סיבה לשמחה חוץ מפורים.
עוזי
העתקת קישור