הכללות - אם כל חטאת... אבל אף על פי כן - הכללה
הוספת תגובה לדף  גירושים מאוחרים
שם הכותב:  שיתופאי
נושא / כותרת  הכללות - אם כל חטאת... אבל אף על פי כן - הכללה
תוכן ההודעה:  עוזי בן-צבי, עמיעד, במשפט המסכם (!) תחת הכותרת "הכללות - אם כל חטאת" כתב הבוקר: "...במצב מבולבל שנקרא "קיבוץ שיתופי".
19/2/2010 05:48:15
מה שהזכיר לי את גליליאו גלילי, שנדון על קביעתו המחדשת בזמנו (מחדשת !) שהאדמה "שלנו" (שעד אז היו בטוחים שהיא מרכז-היקום שהכל סובב סביבה) היא שנעה סביב לשמש. בסוף משפטו, שבו אולץ להצהיר שטעה, הוא לא יכול יותר, רקע (על פי המסופר) ברגלו וקרא:"ואף על פי כן נוע תנוע!" כך עוזי בן-צבי מעמיעד, שבדבריו ניסה כאילו לשכנע שישנם מנהלים 'שיתופיים' מוצלחים וישנם נכשלים ומכשילים, וישנם מנהלים חיצוניים-שכירים מוצלחים וישנם נכשלים ומכשילים; שישנם קיבוצים שיתופיים מצליחים וישנם כושלים, וישנן קהילות מתחדשות מצליחות וישנן כושלות. ואני שמחתי להווכח שאפילו הקטיגור הבלתי נלאה של השיתופיות מבין שלא נכון לצרור את כ-ו-ל-ם באותו הצרור...והנה במשפט המסכם
הוא לא יכול יותר 'להפוך את עורו', לא עמד בו יצרו, רקע באצבעו על המקלדת ובאנחת-הקלה כתב את האמת שלו: ואף על פי כן - קיבוץ שיתופי הוא 'מצב מבולבל ! ניסה לברך ו'לא הלך לו', ויצא שוב מקלל. מחוק את המשפט המסכם העומד בניגוד לכל מכתבך, וגם אני אברך עליו.
העתקת קישור