חברי מהדרום מגלה את אמריקה מחדש...
הוספת תגובה לדף  גירושים מאוחרים
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  חברי מהדרום מגלה את אמריקה מחדש...
תוכן ההודעה:  לפעמים חברי מהדרום די מדהים אותי, הפעם הוא מביא מאמר שלא מחדש דבר מ NRG של אחת ד"ר אדר, שממש וואהוו גילתה את אמריקה.
מכיוון שחברי מהדרום חי לו בבועה השיתופית שלו, הוא מלא פליאה על כך שהניהול הועבר על ידי הקיבוצים למנהלים מקצועיים מבחוץ, ושראה זה פלא, אין בקיבוצים המזדקנים, מאגר מוחות עם נסיון וידע שיוכלו לנהל כלכלית את הקיבוצים המתחדשים (ולא רק), הוא מופתע לגלות שהמנהלים מבחוץ הם לא פעם ללא רקע קיבוצי, והרי זה בדיוק מה שאנחנו מבקשים מהם, תנהלו את הקיבוץ הזה ועסקיו כעסק לכול דבר, כי אנחנו כבר שבענו מגזברים ומנהלים בגרוש שנבחרו ברוב קולות החברים, והובילו אותנו, אתם יודעים להיכן.
בנושא הנשים, מה אתה מופתע, הרי הלינה המשותפת אמורה היתה לשחרר את האשה הקיבוצניקית, האם זה קרה אצלכם? או אצל איזה קיבוץ אחר? כמה חברים נראו לאחרונה בבתי התינוקות?
והערה אחרונה למופתע הדרומי 89% ממזכירי הקיבוץ הם חברים - סלח לי אבל אין מזכירים בקיבוץ המתחדש, ורבים ממנהלי הקהילה אינם חברי הקיבוץ המנוהל, לגבי מנהלי תרבות ובריאות? זהו עוד הוכחה שהמשיבים היו רבים מהקיבוצים השיתופיים, ברבים מהקיבוצים המתחדשים, אין משרות שכאלה.
עם כול הכבוד לחוקרת הנכבדה, על איזה התנהלות עצמית היא מדברת? מהיכן יצוצו לפתע בקהילות המזדקנות מנהלים בעלי שיעור קומה?
לא ממש ברור לי מה בדיוק רצתה החוקרת הנכבדה לגלות במחקרה, עבורי היא לא חידשה דבר, אבל חברי הדרומי לא מפסיק לגלות את אמריקה כול יום מחדש...
העתקת קישור