המנהל שאינו חבר קיבוץ בא לקיבוץ כושל או הכשיל אותו
הוספת תגובה לדף  גירושים מאוחרים
שם הכותב:  שיתופאי
נושא / כותרת  המנהל שאינו חבר קיבוץ בא לקיבוץ כושל או הכשיל אותו
תוכן ההודעה:  הנה ידיעה ממוסף העסקים של מעריב מאתמול (מופיע גם באינטרנט בקישור הרשום מתחת לכותרת). וכמו בשאלת מה קדם למה, התרנגולת או הביצה" עולה גם בהקשר הזה השאלה: קיבוץ שכשל בניהולם של בעלי-התפקידים שנבחרו מתוכו, הזעיק בעלי-תפקידים חיצוניים, שכירים, ושאינם חברי-הקיבוץ הזה או חברי-קיבוץ בכלל, או להיפך - המנהלים החיצוניים ואופן-הניהול שלהם שאינו מתאים לקיבוץ, הם שגרמו לכשלונו ולנזקיו ? קראו - סקר: שני שלישים מהמנהלים הכלכליים בקיבוצים אינם חברי קיבוץ – יונתן הללי, מעריב http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/060/223.html
סקר של אוניברסיטת חיפה מגלה כי ‭69%‬ מיושבי ראש המפעלים בקיבוצים ו‭59%-‬ מיושבי ראש ההנהלה הכלכלית הם שכירים מחוץ לקיבוץ. מרבית המנהלים האחראים על ההתנהלות הכלכלית והעסקית בקיבוצים אינם חברי קיבוץ, כך עולה מסקר חדש של המכון לחקר הקיבוץ באוניברסיטת חיפה. על פי הסקר, שנערך על ידי ד"ר גילה אדר, ‭69%‬ מיושבי ראש המפעלים בקיבוצים ו‭59%-‬ מיושבי ראש ההנהלה הכלכלית הם שכירים מחוץ לקיבוץ.
"הפקדת עמדות הכוח בידי זרים היא אות לחולשת הקיבוץ, שאינו מצליח להקים הנהגה פנימית", אומרת ד"ר אדר למעריב עסקים. "זוהי חולשה שמעצימה את תחושת חוסר האונים של החברים, במיוחד החלשים שלא מצליחים לגייס הבנה ותמיכה לדרישותיהם".
עוד עולה מהסקר, שנערך בקרב 175 קיבוצים מתוך 262 הקיבוצים הקיימים כיום בישראל, ‭49%‬ מגזברי העסקים בקיבוצים הם שכירים מבחוץ, וכך גם ‭47%‬ ממנהלי משאבי האנוש בקהילה ו‭40%-‬ ממרכזי המשק.
לעומת זאת, ככל שהתפקידים עוברים מהתחום הכלכלי-עסקי לתחום החברתי, כך יורד שיעור השכירים ועולה שיעור חברי הקיבוץ: ‭89%‬ ממזכירי הקיבוץ, ‭91%‬ ממנהלי תרבות -92% ממנהלי הבריאות והרווחה הם חברי הקיבוץ.
תמונה דומה למצב בשוק העבודה שמחוץ לקיבוצים ניתן לראות גם בחלוקה המגדרית של תפקידי הניהול. על פי הנתונים, גברים ממלאים את רוב התפקידים הכלכליים, בעוד ששיעור הנשים עולה ככל שהמרכיב החברתי של התפקיד עולה.
כך, ‭96.3%‬ מיושבי ראש ההנהלה הכלכלית, ‭95%‬ מיושבי ראש המפעלים, ‭94%‬ ממרכזי המשק ו‭96%-‬ מיושבי ראש הקיבוץ הם גברים. לעומת זאת, נשות הקיבוץ מהוות ‭86%‬ ממנהלי הבריאות והרווחה, ‭82%‬ ממנהלי החינוך ו‭79%-‬ ממנהלי התרבות.
"שיעור השכירים ברמות הניהול הגבוהות ביותר מצביע על איבוד הביטחון העצמי של הקיבוצים ביכולתם להתנהל ללא תמיכה של מומחים חיצוניים, וגם ניהול חיי היומיום של הקהילה ושל המשק מופקד בידיהם", מסבירה ד"ר אדר. "המסקנה היא שיכולת ההשפעה של חברי הקהילה על התנהלותה הצטמצמה מאוד", היא מוסיפה.
העתקת קישור