השינוי - "תגובה ל"רוצה להסביר"
הוספת תגובה לדף  תלושים מהקרקע - לחבר הקיבוץ הדיפרנציאלי, המתקיים מ"כלכלת עבודה", שאלת הזכויות בקרקע לא מעלה ולא מורידה. מי שנותק מרווחי המפעל, גם לא יראה דבר מ
שם הכותב:  דבורה
נושא / כותרת  השינוי - "תגובה ל"רוצה להסביר"
תוכן ההודעה:  קראתי והתפקעתי מצחוק מהול בכעס. אוי איזו נאיביות. איזו שטיפת מוח עושה ה"תנועה המתחדשת". צריך לעשות מילון עם "תרגום בגוף הסרט" על המילים ה"מכובסות", הביטויים היפים ותרחישי האימה (אם לא יהיה שינוי"), טרמינולוגיה של שקרים שמפיצים בקיבוצים, כדי לשכנעם כמה "הדת החדשה"- דת ההפרטה (השינוי) הנפלאה.

דיברת על בטחון סוציאלי?- בקבוץ השיתופי יש לך הרבה יותר.

דיברת על בעלות על הנכסים? גם עכשיו יש לך, כי את חברת קבוץ; אילו נכסים יהיו לך לאחר השינוי?? ...

וזכויות הורש: את מה תורישי??? את המינוסים בבנק? את הבית שאולי אולי תצליחי ביום מן הימים לשייך לך, אם יוותר לך כסף בסוף החודש, ואחרי שתשלמי את מיסי הוועד הגבוהים, שיישמנו את כיסיהם של מנהלי בית התמחוי הזה, שייקרא שמו עדיין בטח "קיבוץ"?
ולמי תוריש/י את הבית? רק אם ילדייך יהיו חברי קיבוץ, הם יוכלו לרשת אותו. ואם לא? הם יקבלו(אולי) מן הקיבוץ את שווי עלות הדירה - לפי דעת הקיבוץ. ואני מניחה משום מה, זה יהיה הרבה פחות ממה שאת תשקיעי בדירה. אגב, אם לא יהיה לך כסף למימון המשכנתה על הדירה, היא תלקח ממך, כדרך כל אזרח במדינה (למדינה ולבנקים יש אינטרס בכך).

מה שכחתי? אה, עצמאות כלכלית? איזו בדיוק??- כשאת משכורתך את מפקידה בחשבון הקיבוץ?? הקיבוץ מקבל את האשראי שלך, ולך נשארים במקרה הטוב פירורים בסוף החודש. ואם לא- חשבון הבנק שלך ייסגר! למי תלכי לבכות אז? להנהלה שלך? זאת ששכנעה אותך להרים את האצבע ולהצביע בעד השינוי?? זאת שיושבת על הכסא וקוטפת בשם "העצמאות הכלכלית" שכל כך רצית, את פירות הטימטום והנאיביות של החברים??

אז "חבר/ה יקר/ה"- ציניות היא מצרך יקר בימינו. חבל לבזבז אותה לריק על המטרות הלא נכונות....!
העתקת קישור