לחוסר הבנה פנימי
הוספת תגובה לדף  תלושים מהקרקע - לחבר הקיבוץ הדיפרנציאלי, המתקיים מ"כלכלת עבודה", שאלת הזכויות בקרקע לא מעלה ולא מורידה. מי שנותק מרווחי המפעל, גם לא יראה דבר מ
שם הכותב:  פוליטיקלי קורקט
נושא / כותרת  לחוסר הבנה פנימי
תוכן ההודעה:  שים לב ידידי!!!
אתה מתפעל מזה שמספר חברים שלא עבדו קודם החלו פתאום לעבוד.
יופי טופי.
ידידי התם, בחברה שאינה קבוץ איש אינו מתרגש מכך שעובדים רבים חיים מתחת לקו העוני, וכנראה גם אתה לא אבל אין המטרה "עבודה" המטרה היא "רווחה והכנסה" ואת זה אין העבודה מבטיחה.
ה"פוטנציאל" אינו עניין רק של מיקום או מזל והוא דייר קבוע בכל מקום ופינה אירלנד היתה מדינה עניה פושטת יד ורגל והפכה למדינה הצומחת ביותר באירופה ומהעשירות בה. כור היתה חברה מפוארת שהגיעה לפשיטת רגל חזרה להיות ענק כלכלי וחזרה שוב לדשדש. יש בפריפריה קבוצים עשירים ומוצלחים למרות שערך הנדלן נמוך ויש במרכז קבוצים שערכם הנדלני התיאורטי עצום אבל הם כשלון חרוץ שלא יפיק מכך דבר. אפשר לתת עוד דוגמאות אין ספור אבל הרעיון הוא שמיצוי פוטנציאל נשען על האוכלוסיה ומידת התבונה וההעזה של מוביליה ולא תמצא אותו רק בגלל ששונה סגנון חיים משיתופי לסולידי.
מניין לך שאדם יזכה לעבוד עד שילדיו יהפכו בוגרים אולי הוא או אולי אתה (חלילה) עתידים להיות מפוטרים מחר, בשבוע הבא, בשנה הבאה. ממה ישלמו מיסים המפוטרים? העובדים בשכר מינימום? מניין תצמח להם פנסיה אם המעסיק יבחר שלא לפתוח להם קופת פנסיה? מה יעשו ישלמו מיסים בכל זאת ויקוו לטוב?
ואם המצב הכלכלי של הקבוץ סביר מדוע הוא נזקק למסות את חבריו? ואם בכל זאת הוטל מיסוי מדוע הוא כל כך גבוה (לדבריך)? אולי רק בשביל לשלם למנהלים שכר עתק בעוד שחבריך לדרך הישנה מתחננים שימצא להם מקום עבודה במקום אחד השכירים המועסקים בקבוץ "הנוחים יותר לעיצוב" מאשר בעל הבית שאבד ביתו?
העתיד יהיה כמקובל בארץ גם בנחשון.5 עשירונים של דלות ומצוקה + 2 עשירונים שורדים + 2 עשירונים חיים נורמלי + עשירון החי בעושר מופלג ומנקר עיניים.
שמע מנסיוני אני בקבוץ מופרט:
ראשית מסע הבטחות לעתיד זוהר ומבטיח.
שנית קבלת ההחלטות על בסיס ההבטחות.
שלישית שבירת הקהילה יצירת קבוצות ומחנות ופירור כל מסגרת חברתית.
רביעית הקצנה של תהליכי הבידול וההפרדה בין החברים לבין עצמם ובין החברים לנכסי הקבוץ.
חמישית מסע מהיר למימוש נכסי הקבוץ במחירים מגוחכים או השכרה של נכסים לחיצוניים.
שישית אבדן מלא ושלם של הקבוץ אנשים לא אומרים שלום בשבילים כי אינם מכירים אחד את השני, לא קולטים בנים "פן" יהיו שותפים בנכסים שנלקחו...
שביעית לאיש לא אכפת הסוף קרוב.
שמינית מחפשים דרך...(כל אחד לבדו) אך את הנעשה אין להשיב.
תשיעית (ציטוט):
סוף המשחק
קחי לך מרחק
ארזי את הצער
מה תבקשי
רגע לפני האמת.
העתקת קישור