כולם סוציאל דמוקרטים
הוספת תגובה לדף  בתחרות יש גם הרבה מפסידים - בעולם התחרותי חיינו הפכה לזירת התגוששות שיש בה מעט מנצחים והרבה מפסידים
שם הכותב:  מיכה
נושא / כותרת  כולם סוציאל דמוקרטים
תוכן ההודעה:  גם עומר מואב, יועצו של נתניהו - אפילו הוא סוציאל דמוקרט, זאת על פי הצהרתו לפחות. והוא גם היה חבר קיבוץ, ולכן - בדומה לכמה אחרים כאן - הוא מוחזק בעיני עצמו מומחה לכלכלה שיתופית.
http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?Elem...
לכאורה יש כאן ויכוח על השקפת עולם, על טבע האדם, וכולי. אבל מה מתגלה כשיורדים לפרטים? זה לא משנה אם תהיה סוציאל דמוקרט, כל עוד זה לא מפריע לעשות דברים מסויימים דווקא, ולא אחרים. אתה יכול להיות אנרכו-סינדיקליסט (לא תאמין, יש דבר כזה), חד ביתי, דו-מיני, פרע קטן-עלים או נץ קצר אצבעות. לא משנה כלום, מה שקובע הם הפרטים, הדברים הקטנים לכאורה. עמיר פרץ מעולם לא הפריע למירב ארלוזורוב, כמו שמפריע לה עופר עיני
http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?Elem...
בין היתר היא טוענת שכל המשק הישראלי בכיס של עופר עיני.
אבל רגע, עופר עיני לטענתו לא בא לעסוק בפוליטיקה! הוא לא איש אידיאולוגי! לכן הוא פסול, לשיטתם של סוציאל דמוקרטים מקצועיים, שמנגבים את המצפון האידיאולוגי שלהם בחיים שלי, כמו שאני מנגב את הנעליים בכניסה לבית.
זו הטעות הקשה והמכרעת בהבנת המציאות, טעות שגם עזרא שותף לה כשכתב כי מהות הויכוח היא בעצם, על טבע האדם והשקפת העולם ולא על פרומילים וריביות: עזרא טועה, כי אין רבותא בדיון אקדמי שאיננו מצוי בפרטי הפרומילים והריביות ואיננו קונקרטי לחיים הממשיים של בני אדם. כמה מגיבים באתר זה דוחים את הישגי עופר עיני ומפלגת העבודה בתחום יחסי העבודה - הישגים שמירב ארלוזורוב מבינה כנראה יותר טוב מהם ולכן היא כל כך כועסת. אותם מגיבים טוענים, כי הישגים אלה משניים לעומת הדברים שהם הגדולים באמת. מה יש שם בדברים ה"באמת גדולים", ה- הכל כך חשובים, שמגמדים את תשלום השכר במועדו לעובד, או את תשלום מלוא זכויותיו הסוציאליות?
המשך יום נעים, ותחשוב על זה
מיכה
העתקת קישור