כמה דברים על נחשון
הוספת תגובה לדף  תלושים מהקרקע - לחבר הקיבוץ הדיפרנציאלי, המתקיים מ"כלכלת עבודה", שאלת הזכויות בקרקע לא מעלה ולא מורידה. מי שנותק מרווחי המפעל, גם לא יראה דבר מ
שם הכותב:  מידע פנימי
נושא / כותרת  כמה דברים על נחשון
תוכן ההודעה:  מעניין לקרוא את התגובות כאן בעניין השינויים בכלל ובעניין קיבוץ נחשון בפרט.

הנה מידע פנימי (שקרוב לוודאי יזכיר לרבים את קיבוצם בשלב זה או אחר):

1. קיבוץ נחשון הוא קיבוץ במצב כלכלי סביר אם לא למעלה מזה.

2. הפוטנציאל הטמון בנחשון גדול מאד. עד היום בשיטת הקיבוץ השיתופי נוצל רק חלק קטן מהפוטנציאל הזה.

3. במשך שנים כתוצאה מאורח החיים - "קיבוץ שיתופי", לא באמת היה אכפת איך מתבצעת העבודה, מה יעילותה, כמה אנשים עובדים בהנהלת חשבונות, במרכולית, בכולבו, בחדר האוכל, בגד"ש, בבריאות וכו', לא היה אכפת כמה מוציאים על חינוך, על תרבות, על עשרות כלי רכב, כמה באמת עובדים בענף - האם ביעילות או אולי בביזבוז רב, האם מכבים את החשמל, ואת המזגן וכל שאר הרעות החולות של קיבוץ שבו הכל של כולם אבל לא של אף אחד באמת.

4. השינוי (מינואר 06) כואב להרבה אנשים. פתאום צריך לעמוד לבד ולפרנס את משפחתך. נגמר גן הילדים ותקופת המטפלת. זה שינוי קשה ולחלק מהאנשים כואב. אבל השינוי מורגש בכל מקום. חברים נלחמים על עבודה, מייצרים פרנסה - בנגריה השוממת שנים אחד מייצר תפאורות, במסגריה שניים מנהלים עסק והאורות דולקים עד הערב, 3 קבוצות בניה- מחליפים קבלנים מבחוץ, ספריות, קוסמטיקאיות, תיקוני מחשבים ועוד ועוד.. איפה כל זה היה אפשרי כאשר היה קיבוץ שיתופי? השיטה עודדה בטלה ובינוניות ובסופו של דבר כליה.

5. כן זה נכון, לצעירים עם הילדים קשה יותר, ממסים אותם (אותנו..), ויש ילדים לפרנס, אז מה? כך זה גם בתל-אביב, בכרמי יוסף ובכל מקום. הילדים יצמחו, המשכורות יגדלו והמיסים ירדו.

6. המיסוי הגבוה (והמוגזם) נובע מתקופת המעבר, מהרצון להמשיך לתמוך ולסבסד "כמו שהיה" אבל ברור שבתוך זמן קצר הוא ירד לרמות מקובלות ומאוזנות.

7. העתיד של חברי נחשון ושל נחשון לאחר השינוי זוהר ומלא הבטחה.
העתקת קישור