נביאים ובני נביאים
הוספת תגובה לדף  באגים אידיאולוגיים - רבים מסתפקים כיום בשירותם הצבאי הארוך, את חייהם האזרחיים הם אינם מעוניינים לעשות בשירותן של אידיאולוגיות
שם הכותב:  יזהר
נושא / כותרת  נביאים ובני נביאים
תוכן ההודעה:  לא מעט נביאים מסבירים לנו שאין סיכוי שהמיסוי הפנימי בקיבוצים יחזיק מעמד. אנשים לא רוצים לשלם מס. החלק השני ממש נכון. החלק הראשון שייך לנבואות.
נכון גם שאנשים לא אוהבים לעבוד ללא תמורה. ואכן רבו התוהים מדוע חברי קיבוץ עובדים? הם הרי לא מקבלים תמורה על עבודתם! חקרו ובדקו ומצאו או לא. מסתבר שחוץ מתמורה חומרית היו לאנשים סיבות נוספות לעבוד. חברי קיבוץ נחשבו בד"כ לעובדים טובים (מחוץ לקיבוץ).
עכשיו יש שתי אםשרויות: או שההערכה שאנשים שלא מקבלים תמורה במוקדם או מאוחר יפסיקו לעבוד (או לפחות יפסיקו לעבוד בחריצות) ואז כמובן השיטה הקיבוצית תקרוס. או שההערכה על טבע האדם במקרה זה שגויה, ואז גם ההערכה שאנשים לא יהיו מוכינם לשלם מס עלולה להיות שגויה.
מילכוד (שאני בטוח שחכמי המדור ימצאו דרך להתמודד איתו).
בקיצור: קטונתי מלהציע הצעות, אבל כל מי שאומר שהמס הפרוגרסיבי לא יחזיק מעמד ורשת הבטחון תקרוס מתנבא לעתיד. הניבוי לעתיד הוא מאד בעייתי, כי אי אפשר לדעת באמת מה יקרה. עדיף להתנבא לעבר. לכן אני מרשה לעצמי להמליץ: תמתינו, קצת או הרבה, ויום אחד יהיה על מה להתנבא. תמיד אפשר יהיה לאמר "אמרתי לכם". אל תדאגו: איש לא יבדוק אם אמרתם.
העתקת קישור