אוי מוטקה
הוספת תגובה לדף  באגים אידיאולוגיים - רבים מסתפקים כיום בשירותם הצבאי הארוך, את חייהם האזרחיים הם אינם מעוניינים לעשות בשירותן של אידיאולוגיות
שם הכותב:  יזהר
נושא / כותרת  אוי מוטקה
תוכן ההודעה:  מוטקה מוטקה. כפי שציפיתי - אתה לא קורא ולכן גם לא מבין.
תרועת ניצחון בראש שלך. אני חסיד קטן מאד של השיטה האמריקאית. אמנם קטונתי מלהתווכח עם ברננקי וכאלה, אבל תפיסת העולם שלי שונה. לדעתי אגב הכלכלה נועדה לשרת את האדם, לא להיפך.
כל זה לא משנה את העובדה שהקפיטליזם לא קרס. לא נוח לך עם זה? מה לעשות. אתה כועס? תכעס. ההתערבות של הממשלות במערב היתה התערבות קפיטליסטית מובהקת. מאיפה דחפת לכאן סוציאליזם? ההתערבות היתה כדי להציל את השיטה. היא נעשתה ע"ח ההמונים. העובדה היא שלא הפסיקו את הבונוסים גם למנהלים כושלים שהעסקים שלהם התמוטטו. אבל השיטה לא קרסה. היא חיה וקיימת. והיא חוזרת לאיתנה. לא משמח - עובדה.
בסה"כ אני אומר לך: תסתכל על המציאות. אל תמציא אותה. אתה רוצה לשנות אותה? יפה! גם אני רוצה. בשביל זה קודם כל תכיר אותה.
ובסה"כ רציתי לציין בפניך שאם תחזור על השקר שהקיבוץ המתחדש הוא קפיטליזם חזירי - בסוף תאמין בזה. ואם תחזור על השקר שהקפיטליזם קרס - בסוף תאמין בזה. אבל המציאות לא תשתנה.
ועוד דבר: אכן יש מספיק אנשים בקיבוץ שהשינוי כדאי להם. למעשה מדובר ברוב החברים. ולכן צריך לבצע את השינוי. לא תמיד, לא בכל מקום. אבל עצירת תהליכים היא במקומה רק אם יש לקיבוץ יכולת הישרדות גם במתכונת הקודמת. מי שיכול - יופי. זו שיטה נאצלת ויפה. מכאן ועד לקרוא למובילי תהליכי שינוי בקיבוצים שקרנים גנבים ושודדים - הדרך ארוכה.
אבל תמשיך, תמשיך. כאמור בטח בסוף תאמין בזה.
העתקת קישור