לארנון
הוספת תגובה לדף  באגים אידיאולוגיים - רבים מסתפקים כיום בשירותם הצבאי הארוך, את חייהם האזרחיים הם אינם מעוניינים לעשות בשירותן של אידיאולוגיות
שם הכותב:  אורי יזהר
נושא / כותרת  לארנון
תוכן ההודעה:  אני לא יודע מה אתה רוצה ממני. מותר לי להצטער על התפרקות הקיבוץ השיתופי יחד עם הכרה שזהו המצב כיום בעתיד הנראה לעין. אלה שעברו לדיפרנציאליות ולהפרטות כבדות לא יחזרו בהם.
אגב, הקיבוץ שלי עבר שני משברים כלכליים, אחד קל יחסית בשנות התשעים ואחד קשה בשנות האלפיים ויצא מהם בלי להפוך לדיפרנציאלי. כך שעברתי את זה על עצמי וגם לי קיצצו תקציבים. אז אני יודע מה קורה. לא השיטה נכשלה, אלא אנשים רבים מאסו בה. חלקם בגלל אינטרס אישי וחלקם בגלל הסתגלות לאווירה השלטת במדינה. מי שמתעלם מחלקם של הסדר החברתי שקיים כבר עשרות שנים ומההגמוניה האידיאולוגית הקפיטליסטית על מה שקרה בקיבוץ, לא מבין מה ומדוע קרה מה שקרה לקיבוץ.
אני לא מצפה כיום להתחדשות כלשהי בתנועה הקיבוצית כי אני רואה מיהן הנפשות הפועלות. אני מסמפט מאד את פעולת המטה השיתופי, אבל לא בטוח שהוא יצליח
לעצור את הסחף.
אין לי שום סימפטיה לשינוי הדיפרנציאלי ולמובילים אותו. הפיכת חברי הקיבוץ לזעיר בורגנים בפועל (רבים מהם היו כאלה עוד לפני השינוי) לא מרנינה את ליבי. חזרה למירוץ העכברים הידוע וחיים לפי הכלל "אדם לאדם זאב" לא נראים לי כאידאל. אגב, גם אתה מדבר על עזרה הדדית רבה יותר מזו שקיימת ביישובים עירוניים. כלומר, גם אתה דבק בשרידים של הקיבוץ השיתופי, כי אין לך משהו יותר טוב. אל דאגה, גם זה יתכרסם ויתחסל ויבוא לציון גואל.
העתקת קישור