הרס או בניה מחדש - לאפרים מהמזרח
הוספת תגובה לדף  חברות וכאילו חברות - מי שהחליטו להדיר את הממשיכים מנכסי הקיבוץ ומהאחריות לערבות ההדדית, החליטו למעשה להביא את קיבוצם לסוף דרכו
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  הרס או בניה מחדש - לאפרים מהמזרח
תוכן ההודעה:  אפרים או מוטקה, העיקר שאתה מהמזרח, האם בהרס עסקינן או בבניה מחדש? האם ה"קיבוצים המתחדשים" חווים הרס או בניה מחדש, התכווצות או התרחבות, שיקום כלכלי או המשך הכיאוס הקודם?
האם המדרכות מלאות בהם בקשישים נחמדים על קלנועיות או שבלא מעט מהם, מלאים המדרכות בשחוק ילדים? האם בתי הילדים שוב מלאים בילדים..
האם זהו הרס? חורבן? או שכמו עוף החול, יוצא הקיבוץ המסורתי שהתמוטט כלכלית לדרכו החדשה, בבניה ובהתרחבות?
נכון זהו אינו קיבוץ יותר, אלה ישוב רב גילי, שבו חברים וותיקים מעורבים במשתכני ההרחבה, אבל זהו "קיבוץ" עם עתיד עם אופק שלא נראה שיתמוטט מהחלטה זו או אחרת של ה"ועדה הכלכלית" או איזו החלטה מבריקה של מנהל מפעל שמתחלף כול שלוש שנים כי ככה החליטו ברוטציה הקדושה, או שעד שהאספה החליטה בדיון לתוך הלילה האם שמוליק ייסע לחו"ל לסגור עסקה למפעל, העסקה כבר נחטפה על ידי המפעל המתחרה...
הייתי בסרטים הללו, ראיתי את מפעלנו מקים את מתחרינו הקשים ביותר, בהנף החלטה של אנשים לא מקצועיים...
הרס או בנייה? חיסול או שיקום?
לא יעזרו לך האלישעים, עד שתגמרו לספר לעולם על "הרס הקיבוץ" נמשיך אנו לצמוח, לפרוח, להתרחב, נכון נהיה פחות ופחות קיבוץ, אבל נחייה את חיינו, נראה את בנינו ובנותינו בונים ביתם לידנו, נוכל להיות קרובים לנכדינו, כול מיני דברים שהקיבוץ השיתופי לא יכול היה לתת להם לילדים שלנו, לכן נשאו רגליהם, עכשיו הם חוזרים ובגדול, והם לא חברים של הקיבוץ הישן, אבל הם היו ונשארו הילדים שלנו, אבר מאברינו, וממש לא אכפת לי שאתה ואלישע רואים רק פתרון אחד ששמו "הקיבוץ המסורתי" עבורי, אפרים, החיים לא נעצרו בתחנה ההיא, הרכבת שלי ממשיכה לנסוע הרחק לתוך העתיד, עם הרבה תיקווה למשהו טוב יותר.
העתקת קישור