משה
הוספת תגובה לדף  האם קיימים 'באגים' בשיטה הקיבוצית? - בתוך הנוסחה הקיבוצית סוציאליסטית לכאורה, מצויה כל הלוגיקה שלא תאפשר את קיומה האין סופי (מאמר ראשון)
שם הכותב:  איציק
נושא / כותרת  משה
תוכן ההודעה:  דבריך מעידים על נקודת החולשה העקרית של מרבית החברים שאמורים להחליט על שינוי; הם מרגישים מובסים בתוך קיבוץ מובס ושיטה מובסת. נוסף לכך הם הצליחו להלביש רגשי אשמה עליך שהכל בגללך.
"נראה אותך משכנע את עוזי ואת שאר המעסיקים שחייבים להעלות את משכורות". אתה צריך לשכנע את החברים ולאו דוקא את אלו שהשינוי יביא להם משכורות גבוהות. הדבר הראשון שאתה צריך להתגבר עליו הוא הפחד. שלא יפחידו אותך שאי הסכמה לחיבור לשוק העבודה הישראלי כפי שהוא, יביא לקריסת הקיבוץ, ושX תקח לעצמה את המשכורת הגבוהה שהיא מביאה, Y יעזוב והנושים יבואו ויפרקו את הקיבוץ כי לא יוכל לעמוד בהסדר הקיבוצים. כבר כתב מישהו לפני 150 שנה שבניית העוצמה מתחילה בבניית התודעה. היום מי שאינו רוצה את השינוי כפי שמוצע, מנסה לבלום אותו ולא להציע שינוי אחר. תשכנע את החברים להציב מסגרת נוקשה שאפשר לשנותה רק ב-80% הצבעה שהפערים נטו לא יעלו על פי 1.5 או 2. הפערים יווסתו באמצעות מיסוי חיובי ושלילי.
העתקת קישור