הבעיה עם התשובות של פעילי המט"ש
הוספת תגובה לדף  האם קיימים 'באגים' בשיטה הקיבוצית? - בתוך הנוסחה הקיבוצית סוציאליסטית לכאורה, מצויה כל הלוגיקה שלא תאפשר את קיומה האין סופי (מאמר ראשון)
שם הכותב:  חבר מהמרכז
נושא / כותרת  הבעיה עם התשובות של פעילי המט"ש
תוכן ההודעה:  לפעילי המט"ש לא יכולות להיות תשובות יותר טובות מאשר 'עוד מאותו דבר' שכולנו הכרנו כבר מזמן בשיטה הקיבוצית המסורתית שכולנו היינו בה.

זה קורה כי הם מקדשים את 'מה שהיה הוא שיהיה'. הם מקדישים את כל המאמץ והאנרגיות שלהם כדי לאמר 'מה לא' ולא 'מה כן', ועסוקים בלשלול ולהכפיש כל רעיון וכיוון חדש שעולה ועלה.

מכאן נגזר שהשימוש בשיטות הטובות והמוכרות שעבדו והצליחו לנו בעבר הוא שיעמוד כנר לרגליהם בהתמודדות עם מצבים חדשים מורכבים וברוב המקרים ילווה הדבר גם במינוי מחדש של מנהלים שהצליחו בעבר לחזור ולנהל אותנו בהווה (נדמה לי שעין השופט כרגע בסרט הזה).

לפעילי המט"ש אין אפשרות להציע משהו חדש כי במהותם הם כאמור 'במלחמת קודש' נגד החדש (ולכן גם ההתגייסות נגד 'המתחדש').

המט"ש אם כן אינם מייצגים חשיבה אלטנרטיבית אמיתית למצב אלא הם בסה"כ מבטאים צורת חשיבה מסויימת קיימת, השייכת לעבר והנמצאת על רצף התפתחות הקיבוץ, כמה צעדים לאחור מצורות חשיבה עדכניות המצליחות להתמודד עם השינויים בזמן - גם השינויים בסביבה החיצונית וגם השינויים בקיבוץ פנימה בשיטות עבודתו, ביחסים בין החברים, באמונה שלהם ועוד ועוד...

חומר למחשבה...
העתקת קישור