רשת / נטל הבטחון
הוספת תגובה לדף  חברים ונעשקים - גם אם הצליחו תאגידים בקיבוצים דיפרנציאלים לשפר את רווחיותם, רוב החברים מנותקים מהצלחה זו. הם הרי הופרדו מהתאגידים שבבעלותם
שם הכותב:  פוליטיקלי קורקט
נושא / כותרת  רשת / נטל הבטחון
תוכן ההודעה:  שימו לב למה שכותב מגיב 2 המכנה עצמו "חבר".
לא פעם עוברים שינויים מפליגים בקבוצים בזכות תמיכת הוותיקים. אין אני חלילה טוען שיש להתעלם מהמחויבות לדור הוותיק אבל במקרים רבים הוא נעשה על חשבון הוותיקים לעתיד.
לא זו בלבד שדור הביניים מממן את צרכי פרנסת משפחתו דהיינו בני הזוג והילדים הוא מייצר כעת את החור האקטוארי שלו שכן המיסוי לא יחזיק מעמד ורשת הבטחון לא תתקים לאורך זמן.

יתרה מזו דור זה יפסיק תוך פרק זמן לא ארוך במיוחד לשלם את המיסוי הפנימי ברגע שיבחין איזה סכומים עלובים הןא צובר לצורך עתידו הפנסיוני.

וכך הוותיקים דהיום נשענים על קנה רצוץ והפנסיונרים לעתיד יצטרפו בתוך עשור לסטטיסטיקת העוני המחרידה אלא אם כן ישכילו להעביר את כספי המיסים לקופות הפנסיה האישיות שלהם.
אם נקרא לילד בשמו הרי הבעיה היא איזה וכמה דורות יחיו בעוני משפיל?

בנראה שהקבוצניקים בוחרים בעוני או סגלו לעצמם מנטליות של עוני שאחרת קשה להסביר את הצבר ההחלטות הגרועות המיושמות בקבוצים רבים בשנים האחרונות.

לכן ובהמשך למאמר אחר שהעדיף את אופצית הפירוק על פני הגסיסה המתמשכת אני תורם את הגיגי לקוראי התגובות הגולשים באתר.

אל לכם לסמוך על ניציגי התנועה ו/או וועדים ממונים מטעם הרשם ו/או הנהלות ללא משנה סדורה שבוחנות תכופות את תוכניותיהם מול הביצועים בפועל בעזרת איש מקצוע אמין.

ימים קשים יבואו בו תראו איך כל כספי המיסוי הפנימי לא הבטיחו פנסיה נאותה לוותיקים היום סגרו על עתידו הפנסיוני של דור הביניים והביאו לפירוק הקיבוץ כשלא נותר מנכסיו דבר. אבל יהיו מי שיצחקו כל הדרך לבנק יהיו מי שיסווגו כעשירון עליון אלו הם המנהלים החיצוניים שבחרתם היום ששכרם מופקע והצלחותיהם אפסיות.

ברור שיש יוצאים מן הכלל אבל אין הם מעידים על הכלל ולכן חברי בקיבוצים כדאי לכם לחזור ולהיות קיבוץ או לחילופין לפרק את המסגרת הזו.
כמובן רק אם אתם חפצי חיים. עדיין ניתן לטמון את הראש בחול ולהאמין באמונות טפלות....
העתקת קישור