אורי והמדרון החלקלק......
הוספת תגובה לדף  שיתופי - חדשני / המדרון החלקלק - יותר משמאכזבת נטישת הדרך הקיבוצית, מאכזבת העובדה שלא קמה תחתיה דרך חדשה
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  אורי והמדרון החלקלק......
תוכן ההודעה:  אורי מצטט אותי ארוכות במאמרו האחרון, ואין אני חוזר בי מדברי, כתמיד אני מסתכל מעט קדימה, כמו שלומדים בנהיגה הגנתית, תמיד תסתכל שתי פאזות קדימה ולא רק ל 20 מטר שלפני חוטם מכוניתך.
אורי רוצה היה שיקום משהו חדש על חורבות הקיבוץ, לא משהו שנקרא "קיבוץ מתחדש" (ואני מסכים שזו מכבסת מילים כי אין חייה כזו קיבוץ מתחדש), גם אני הייתי רוצה, אבל אני לא משוכנע שאנחנו רוצים אותו הדבר.
לגבי הכשל המובנה שיש בהרחבה קהילתית שתושביה אינם חברי האגש"ח, זה מצחיק, בוא נאמר שמפעל של טבע היה לידנו וכול תושבי ההרחבה היו עובדי מפעל זה שחילק מניות הטבה לעובדים, האם התנאי לקבלתם היה יכול או צריך להיות שאנו חברי האגש"ח נקבל מניות בטבע?
מה זה מפריע בכלל לחברי ההרחבה שלחברי הקיבוץ יש עסקים משותפים? איך זה מפריע בכלל? במידה וניכשל בעסקינו הם לא יפלו עמנו, וכנ"ל במידה והעסק שלהם "טבע" יפול.
בכול השאר, ובמיוחד בנושא רשת הביטחון והנסיון להפוך את בעלי ההכנסות הגבוהות לבעלי הכנסות נמוכות, מבלי למסות את כול בעלי הרכוש הנסתר, שנשארו כאלה גם אחרי ה"חידוש", אז, זה ייגמר, אם לא היום אז מחר.
העתקת קישור