קומרד סחה,הנה המאמר.
הוספת תגובה לדף  חצי הכוס המלאה - אלמלא הייתה מפלגת העבודה חברה בקואליציה, החוקים שעניינם מימוש זכויות עובדים, כלל לא היו נולדים
שם הכותב:  מושבניק
נושא / כותרת  קומרד סחה,הנה המאמר.
תוכן ההודעה:  אישום: רצח את אביו בחניקה ורעל - בגלל אדמות

במשך שנים היו פדאללה והאיל אבו עואד מסוכסכים, וביהמ"ש אף הפריד ביניהם בצו הגנה הדדי. לפי כתב האישום, לפני שבועיים גילה הבן כי האב בן ה-82 מכר קרקע שלטענתו שייכת לו, ורצח אותו בעזרת רעל למכרסמים

האמצעי - רעל להשמדת מכרסמים. כתב אישום הוגש הבוקר (יום ב') לבית המשפט המחוזי בנצרת נגד האיל אבו עואד, תושב הכפר בוקעתא ברמת הגולן, הנאשם ברצח אביו, פדאללה אבו עואד בן ה-82, לפני כשבועיים. מכתב האישום עולה כי האיל, בן 55, חנק את אביו למוות והחדיר לפיו שקיות מלאות ברעל. המניע לרצח, על פי כתב האישום: סכסוך מתמשך על אדמות.


כתב האישום שהגישה נציגת הפרקליטות עו"ד שילה ענבר מגולל את פרטי הסכסוך המתמשך בין האב לבנו, שכלל הגשת תביעות אזרחיות הדדיות ותלונות במשטרה. בתלונות שהגיש הבן טען לא פעם כי הוא ובני משפחתו היו קורבן לאלימות מצד האב. האב, מצדו, טען בתלונה האחרונה שהגיש בחודש אפריל השנה כי בנו ניסה לדרוס אותו. בית המשפט הוציא כנגד השניים צו הגנה הדדי שקבע כי לאיש מהצדדים אסור להתקרב זה לזה.

על פי כתב האישום, על רקע הסכסוכים הללו היה בין האב לבן נתק מוחלט, והשניים נמנעו מעל קשר. העימות האחרון בין השניים החל חודשיים לפני הרצח, אז פגש הבן בתושב הכפר שסיפר לו כי אביו מכר לו שטח אדמה. עואד זעם וטען כי הקרקע שאביו מכר שייכת למעשה לו. "נוכח דברים אלה, גמלה בלבו של הנאשם ההחלטה להמית את אביו", נטען בכתב האישום.

כדי לבצע את זממו, מוסבר בכתב האישום, הצטייד האיל בשתי שקיות שהכילו תכשיר רעיל להשמדת מכרסמים - אבץ פוסיפיד - שאסור לשימוש בארץ. כתב האישום מתאר כיצד ב-16 באוגוסט בשעות הבוקר יצא האב כהרגלו לעבר המטעים הנמצאים בבעלותו.

הבן, שארב לו, הצליח לשכנע אותו להיכנס לביתו, ושם השתלט עליו בכוח ודחף את שקיות הרעל לפיו. האב איבד את הכרתו, ומת מהחנק עוד לפני שהרעל הספיק להשפיע עליו.בשלב זה, מוסיף כתב האישום ומתאר, השאיר הבן את אביו שרוע על המזרן, יצא החוצה ופגש את בנו אנואר, נכדו של הנרצח. הוא סיפר לו כי הסבא מת, ואמר לו שלא יספר על כך לאיש. לאשתו אמר שאביו חולה ושהוא הולך להזעיק רופא - אלא שבמקום להזעיק רופא, הלך למתווך ובירר את מצב עסקאות הקרקעות, ורק לאחר ארבע שעות ניגש לקופת חולים, סיפר לרופא כי אביו אינו חש בטוב וביקש שיבוא לבדוק אותו.

עואד מואשם בעבירות רצח, שימוש ברעל מסוכן, הפרת הוראה חוקית ושיבוש הליכי משפט. לאחר הרצח נעצר גם הנכד אנואר בחשד למעורבות ברצח, אולם הוא שוחרר - ורק אביו הואשם.העתקת קישור