לפחות מותר לחלום......
הוספת תגובה לדף  שלום בית מזויף - המטה השיתופי מנסה לשמור על שלום בית תנועתי עם 'הקיבוץ המתחדש', במחיר ויתור על ערכיו
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  לפחות מותר לחלום......
תוכן ההודעה:  יזהר, שלמה, חבר מרכזי, מה נישאר למי שעדיין נמצא או בגופו ממש או ברוחו, בקיבוץ השיתופי, מה שנישאר זה לחלום שמה שהיה הוא שיהיה, יש בזה איזו נאיביות מופלאה.
זמי מפליא אותי, איש עם שתי רגליים ארציות כול כך, ממשיך לחלום על מדינת אוטופיה, מובלת על ידי מין אריק שרון כזה, הפוליטרוק מרש"ק, אותי זה מצחיק מחד ומעציב מאידך, אחרי הכול מדובר בחברה טובים באמת, וזה כולל את שפירא, אמרי ועוד חברים, שאמונתם חזקה מראיית המציאות.
תראו חברים יקרים, ליד הקיבוצים צומחות להן שכונות ההרחבה, מהר מאוד הופכי דיירי השכונה לדומיננטים, למה? כי הם צעירים יותר, בעלי השכלה בדרך כלל, עם הכנסה גבוה משל רוב חברי האגש"ח שלידם, שבדרך כלל מזדקנים במהירות, ומיעוטם יכולים להתחרות בתושבי ההרחבה.
מכיוון שזה המצב, ואין לי אשליות, אני מניח שתוך כ 10 שנים ואולי הרבה פחות, ילכו ועלמו מהקיבוצים המתחדשים סממני הקיבוץ של פעם, לאט אבל בטוח נהפך לישוב קהילתי.
אני ממש לא משוכנע שהערבות ההדדית תהיה מעבר לעובדה שהאגש"ח ישלם את הפנסיות לחברים הפנסיונרים, ויחלק דיבידנד לבעלי המניות, המיסוי של ה"קיבוץ" יהיה דומה למדי למיסוי במושב או בישוב הסמוך, ככה אני רואה את המצב, אבל חברים, לחלום? מי שרוצה לחלום שהקיבוץ המתחדש, עם הרחבה או בלעדיה, יחזור לערכי הליבה של הקיבוץ של פעם, מי אני שאמנע ממישהו את הזכות לחלום?
העתקת קישור