התנועה הקיבוצית השיתופית - הצעה לפילוג
הוספת תגובה לדף  שלום בית מזויף - המטה השיתופי מנסה לשמור על שלום בית תנועתי עם 'הקיבוץ המתחדש', במחיר ויתור על ערכיו
שם הכותב:  זמי בן-חורין
מקום מגורים:  "קיבוץ" געש
נושא / כותרת  התנועה הקיבוצית השיתופית - הצעה לפילוג
תוכן ההודעה:  א. איני רואה את אלישע מתפטר, בטח לא לפני הוועידה, אולי בוועידה יקראו לו להחליף "סוסים".
ב. איני מתואם עם איש, מעולם מעולם לא דיברתי עם יואל מרשק על זה, רק כתבתי מהגיגי ליבי. אני בטוח שיואל כמו רבים קורא את הנכתב באתר התנועה ואני בטוח ב 100% שאני לא היחידי בתנועה שחושב כמוני. לצערי, אני היחידי שמוכן גם לכתוב וגם לשים את חתימתו בסוף הכתוב (ואני יודע היטב מאיפה משתין הדג).
ג. אם זה יקרה והתנועה תתפלג, בליבי אהיה עם השיתופיים, בגופי ביישוב הקהילתי געש.
ד. התנועה הקיבוצית במתכונתה הנוכחית לא מעניינת אותי, לא מנהיגיה, לא מחלקותיה (למעט אולי אגף המשימות), לגבי התנועה לא רלבנטית. להערכתי, "קיבוץ" געש לא ישאר "קיבוץ, יהפוך עם השנים ליישוב קהילתי שכן של ארסוף, הרצליה פיתוח, שכונת "געש על הים", כפר שמריהו. זה מה שלדעתי ה"תושבים" רוצים בסתר ליבם אם כי לא יודו בכך בפומבי.
ה. מהתנועה הקיבוצית במתכונתה הנוכחית ישאר "מזרד אינטרסים" קטן, שלד ניהולי, רוב השירותים יסופקו על ידי גורמי חוץ, למה אני צריך למשל מחלקה משפטית? בשביל מה בדיוק? הרי אם לגעש יש סכסוך משפטי במילא לוקחים את משרדו של יגאל ארנון ומשלמים את מחיריו הגבוהים ולא מתדפקים על דלתה של המחלקה המשפטית שייצגו את געש. יש עוד דוגמאות.
ו. אני לא צריך חנינה משום גורם, אבל אני מוכן להתחייב בכתב, שאם תקום תנועה שיתופית חדשה ויהיה קיבוץ שיתופי שיהיה מוכן לקלוט אותי ומשפחתי אנחנו נעזוב את געש ונעביר לקיבוץ השיתופי את כל זכויות הוותק של המשפחה. זו התחייבות ! (ובתנאי שהקיבוץ הקולט אכן ישאר שיתופי ולא "ירעה" בשדות זרים. בסרט השינוי כבר הייתי והוא לא ממש מעניין אותי יותר.
ז. ארנון, תדפיס ותגזור, ניפגש בעוד 20 שנה (אם נחיה, אני אהיה בן 78) ונראה האם "נבואות הזעם" לכאורה שלי מתגשמות.
ח. לסיכום, יהיה מעניין לקרוא את התגובות של החברים על ההצעה, כולל חוות דעתם על המאבק שיואל מרשק מנהל כרגע על מנת להישאר עוד קדנציה כמרכז אגף המשימות. כל מי שחושב מעט קדימה יבין כי יש לחזק את אגף המשימות, לא להניח לו להתמסמס, ולפחות עד שיציעו קאליבר מהרמה של יואל, עם הניסיון, הקשרים, המנהיגות, הכאריזמה, היכולת להניע, להביע דעה ותמיכה פומבית (עם שם, קיבוץ וכ"ו) בהשארת יואל מרשק בתפקידו. אני בטח שגם אביב לשם קורא את המכתב הזה ובארוחת הצהרים גם יספרו על עוד משהו שה"זועם" הזה מגעש כתב. לא נעים להיות לבד, אז אם יש תומכים ברעיונות המובעים במכתב זה יהיה יפה אם תכתבו משהו, גם נגד יתקבל בברכה.
העתקת קישור