חולשה? ואני חשבתי שזו דווקא חוזקה, לקיבוצניק
הוספת תגובה לדף  חקיינות זולה - ההנהגה הקיבוצית מעבירה מסר לפיו אין עוד ערכיות קיבוצית ייחודית וכל שנותר הוא לחקות את דרכו של העולם החיצוני
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  חולשה? ואני חשבתי שזו דווקא חוזקה, לקיבוצניק
תוכן ההודעה:  איזה קיבוצניק של פעם, עם סנדלים תנכיות, מכנסים כחולים מקופלים מעל הברך, חולצת טריקו שכבר ראתה ימים טובים יותר, במחסן תפרו לו עליה כיס, שפם מהודר מתחת לחוטמו, וכובע טמבל עתיק על פדחתו המקריחה, טוען שבחולשתי, אבוי, אני רואה נכוחה, כלומר, אני רואה את סופו של המסלול, האם למישהו יש ספק בכך.
בסופו של המסלול, אולי בעוד 30-40 שנה, יעלמו אחרוני החברים, הישוב הוא כבר קהילתי מזמן.
קראנו כאן על חניתה למשל שהגיל הממוצע של חבריה מעל 60, אני טוען שהערבות ההדדית תעלם, והקיבוצים יהיו ישוב פורח, עטוף בירק, כמו המושבים והישובים הקהילתיים שלידנו.
לא קיבוצניק, לא ה"תושבים העניים" ימכרו את בתיהם, יורשיהם ימכרו את הבתים, ויתחלקו בכסף, הרי עוד מעט קט (10 שנים גג) ילכו לעולמם חברים רבים שעברו את השמונים היום, לרבים מהם אין יורש שהוא חבר קיבוץ, וגם אם יש עליו להתחלק עם היורשים האחרים שאינם חברי קיבוץ, לכן מכירת הנכס היא פתרון נוח.
אז תאמר לי עתה, קיבוצניק עם שפם, היכן כאן החולשה, אם תקרא את אשר כתבתי בשנים האחרונות, תמצא את דעתי זו, הרי זה ברור ובהיר, מי לפי דעתך יתחזק את הערבות ההדדית כאשר הגיל הממוצע באותה חניתה, יגיע ל 67? מאיזה מיסוי תוזן אותה ערבות?
לכן, אם אתה חבר בקיבוץ שיתופי, אז תחגוג כול עוד אתה יכול, ותתפלל לשמש העמים או לאלוהים מסוג זה או אחר, שלעולם חוסן.
עד אז, אני מניח שהצפי שלי, קרוב לתסריט האמיתי.
העתקת קישור