פעם אחרונה ודי -הסבר בהבנת הנקרא למרכזי
הוספת תגובה לדף  "עול" מרופד היטב - ולוולה, שהגדיר את מנהלי הקהילה כ"שליחים שנטלו על עצמם עול", שכח, כנראה, שמדובר בעול המרופד בהרבה כסף
שם הכותב:  שכן של עוזי
נושא / כותרת  פעם אחרונה ודי -הסבר בהבנת הנקרא למרכזי
תוכן ההודעה:  רצית הסבר -תקבל :

1. לא הטלתי רפש לכל עבר - הבאתי המלצות מעשיות לטיפול בבעיות עם הרפש הקיבוצי שאינן זוכות לסיוע כתוצאה מחוסר אמצעים אחרים דהינו -אי מילוי חובתם של מנהלים לפעול ע"פ הנחיות החוק.

2. הסיבה למיעוט (היחסי) בפניות לסעד חיצוני נעוצה ברפיון ידיהם של חברים רבים אל מול המציאות הקימת בקיבוצים, מחד, מערכת חוקים ותקנות יחודית ולעיתים רבות מעורפלת המסדירה יחסי חבר ממלכה ומאידך מסורת של הליכה בתלם המושרשת עמוק בהוויה הקיבוצית שעל אף ש"הופרטה" ממשיכה לחשוב ולנהוג על פי הקודים שליוו אותה שנים רבות.

3.באותו הקשר - לא קל לו לחבר קיבוץ לבוא בעימות משפטי על כל המתחיב (חשיפת עדויות וליכלוכים) בנושאים שמעורבים בהם חבריו הקרובים או בני משפחתו. לעיתים משול הדבר לחשיפת קשר שתיקה במקומות אחרים. תוסיף את הרתיעה והפחד הטבעיים שמלוים את האדם הסביר בבואו להלחם במערכת עתירת אמצעים אל מול חולשתו הכלכלית ותקבל הסבר.
3 אגב- לא הכל כלול בקטגוריות השחיתות קימים גווני בינים שבהם מתבצעים מהלכים בחסות החוק היבש אך נוגדים את היושרה הציבורית הנדרשת מבעלי תפקיד.

4.כמו שאמרתי כאן מדובר בפורום כללי. מצטער, כדי להביא גיבוי לנושאים פרטניים שבהם אני עוסק או עסקתי אאלץ לסתום את הפורום . ועוד פעם - דברי מכוונים אל אלו שאינם יודעים לשאול, לא למושכנעים אשר בטוחים שהשירה תמשיך לנוע לנצח והכלבים ישארו קשורים.
וכמו שאמרה סבתא פעם : נחכה ונראה
העתקת קישור