סדרת ההרצאות של אורי מילשטיין ברשת א'
הוספת תגובה לדף  "עול" מרופד היטב - ולוולה, שהגדיר את מנהלי הקהילה כ"שליחים שנטלו על עצמם עול", שכח, כנראה, שמדובר בעול המרופד בהרבה כסף
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  סדרת ההרצאות של אורי מילשטיין ברשת א'
תוכן ההודעה:  על ד"ר אורי מילשטיין בוודאי שמעתם כולכם, אני בעוונותי חבר ב"פורום האזרחי לחקר קרבות" גוף וולנטרי שהוקם על ידי קבוצת אנשים שמטרתה לחשוף את האמת, הלא נעימה תמיד, על קרבות צה"ל בעבר.
כול יום ב' ב 0600 מרצה אורי על מלחמת השחרור (היום היתה השיחה ה 17 במספר) ומנתץ בידענות מופלגת אך מעצבנת למדי, את כול הפרות הקדושות עליהן גדלנו כילדי פלמ"ח. אורי, יש לציין, מצליח לעצבן גם אותי, אבל הוא להבדיל מאחרים, ידענותו מגיעה מחקירות עומק ואין ספור ראיונות שערך לכל המי ומי שהיו ואלה שעוד חיים.
מה זה שייך לכאן? אני נשאל?
שייך גם שייך, במקום הזה, מעטים שבמעטים מעיזים לחשוף עצמם בצריח, להופיע בשמם, לספר את סיפור קיבוצם על הצללים ונקודות האור.
כולם כאן או "חברים" או "שכנים".
את אלה המופיעים בשמם נספור על יד אחת, מהצד השיתופי, אורי הייטנר, מהצד המתחדש, אנוכי, מאין שום צד, מוישה שכביץ, ועוד כמה כאב"ד, מוסקוביץ, העולים מעת לעת בשמם, אבל אם נעבור על 25 התגובות האחרונות, כמה שמות יש שם?
מה זה קשור לד"ר מילשטיין?
מה שמלמד אותנו אורי בדיוני ה"פורום", זה לחקור ולחשוף, אור השמש מטהר, ואתם חברי חסרי השם, נוהגים כמנהג אותם מפקדים אשר הצטיירו בעיניינו כגיבורים, והנה מסתבר שהם ממש לא! אבל איך ניתן להתייחס באמת למצוקות האמתיות שלכם "חברים" ו"שכנים" אם אנחנו לא יכולים לחקור באמת את האמת או ה"אמת" שלכם?
איך ניתן להתייחס לעוולות אם לא ניתן למדוד אותן בכלים אמיתיים.
כול מי שרוצה לעצור את "הקיבוץ המתחדש והמשחית להחריד" לדעתו, לא יעשה את זה בצעקותיו האנונימיות.
הנה אחד כאן זועק "כול הכבוד לעין חרוד" יש כידוע שתיים, זו שהשינוי לא עבר בה היא ע"ח מאוחד, אבל מה לבראוואיסט המקומי ולפרטים? ומה אכפת לו שעין חרוד איחוד, היתה ועודנה שיתופית למהדרין?
אבל הרי כולנו יודעים שקיבוץ מרגע שהמסע בו התחיל, ורוב החברים (לא משנה איזה רוב) מבקש שינוי, השינוי יגיע, ושום מחיאות כפיים כאלה או אחרות לא ישנו דבר.
עוד חסר פנים כאן טוען בידענות אין קץ שבוודאי נובאת ממחקר עומק שעשה ש"קיבוץ חורשים יכול היה להשתקם כקיבוץ שיתופי" הוא יודע, ורק היו"ר הנורא הזה, טל ישועה, רק הוא שבא עם אג'נדה מסודרת, הוא אשם שחורשים היא קיבוץ מתחדש, אגב זה אותו טל ישועה, שחברה מגבעת עוז מבכה את לכתו משם, וזה אותו טל ישועה, שאנחנו בעמיעד נהנים מאוד מעבודתו כאן כיו"ר.
אם נחזור לרגע לד"ר אורי מילשטיין, גם אותו אוהבים לשנוא, יש לו המון שונאים, ומעט אוהבים, אבל גם שונאיו הגדולים ביותר, מסירים את הכובע לידענותו המופלגת מחד, ולעובדה שהוא מדבר בשמו, חשוף בצריח, המראות שהוא מציב מול החברה הישראלית, וממסדה הבטחוני, באמת מעצבנות, אבל מכריחות לחשוב, להפעיל את השכל, וזה מסר שאני רוצה להעביר לכולכם.
כול עוד תהיו אנונימיים חסרי פנים ושם, חסרי ישוב וצורה, לא יתאפשר כאן דיון רציני, דיון מהסוג שמתרחש כאשר אורי הייטנר או אחר כותב בשמו ובשם קיבוצו.
עד שלא תעשו כן, אתם מוזמנים להאזין לאורי ברשת א' בכול יום שני בבוקר 0600, ככול שתאזינו יותר, תבינו בכמה לוקשים האכילו אותכם, מנהיגי הקיבוץ של פעם, כן, אחרי מלחמת השחרור, הם חזרו לקיבוצים, עטורי תהילת הקרבות, אולי תלמדו דבר או שניים, על גיבורים של ממש ועל כאלה שהסיפורים והצ'יזבאטים עשו אותם גיבורים.
נחת
עוזי בן צבי
העתקת קישור