פלג מבקש שוב: "הניחו לנו להיות קיבוץ"...
הוספת תגובה לדף  "עול" מרופד היטב - ולוולה, שהגדיר את מנהלי הקהילה כ"שליחים שנטלו על עצמם עול", שכח, כנראה, שמדובר בעול המרופד בהרבה כסף
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  פלג מבקש שוב: "הניחו לנו להיות קיבוץ"...
תוכן ההודעה:  הפעם מוצא פלג מטרה חדשה למאמרו המשתלח ובמי? במנהלי הקהילה, כנראה שלמעוז חיים נבחר לכהן כמנהל הקהילה עו"ד אמיר כהן, אמיר כהן ניהל את הקהילה בעמיעד בחמש השנים האחרונות, רשמית בחצי משרה, בפועל זה היה הרבה יותר מזה, בימים שנמשכו עד אישון ליל, אמיר שעדיין מכהן בעמיעד עד בחירתו/ה של מנהל/ת קהילה חדש/ה, עשה עבודה מצויינת והשאיר קהילה מאוזנת פלוס, שסיימה את השנים האחרונות ביתרת זכות, אחרי תשלום המשכורות והמיסים למדינה.
פלג מור טוען שהמשכורת של מנהלי הקהילה שהחליפו את ה"מזכירים" של פעם, אינם רואים בעבודתם שליחות כמו המזכירות, אלא רק כ"קרדום לחפור בו" בסיר השומן שלא נגמר ששמו קיבוץ, בעוד החברים לשעבר מוטלים בצידי המדרכות משוועים לפת לחם.
פלג מור מבוהל, ניתן לראות את הבעלה בעליית הדרגה שבהתרת דמם של מנהלי הקהילה, הוא מבוהל כי הטבעת נסגרת על מעוז חיים, קיבוץ שנסיונו להישאר שיתופי לא צלח, ומצבו הכלכלי מעמיד בפני אמיר כהן איש יפעת, משימה לא קלה, לייצב את הקיבוץ ולמנוע ממנו לקרוס טוטלית מחד, ולהעביר את השינוי ברוב הדרוש כנגד פלג מור וחבורתו, שלא העובדות אלא החלומות על שהיה, מניעים אותם.
צר לי עליך פלג מור, אתה בוודאי מאמין במה שאתה כותב, רואים את זה, אבל היינו כולנו מעריכים מאוד מאמר אחד, בודד, אמיתי וכן, המספר לנו על כשלונה הכלכלי של מעוז חיים, ואיך אתה פלג מור מצליח להניע את הקיבוץ בדרך להמשך דרכו השיתופית.
כמה זה קל להתנפל על מנהלי הקהילה, ה"נבלים" אותם ניתן לראות בעין, מגיעים ברכב שקיבלו, ועוזבים בערב, בעוד אתם החברים נשארים שם, בקיבוץ, מרירים וכועסים, לא על עצמכם, שלא ידעתם לנהל את עניינכם כמו שצריך, אלא מאשימים את כול העולם והבו דוד שלו, מהרשם ועד ראש הממשלה, בעובדה שלא התארגנתם לימי בצורת ושרב.
פלג, כנראה שאין דרך אחרת להושיע את מעוז חיים מלבד הדרך של קיבוץ מתחדש, ברור לי שעבורך זה אסון שאין שני לו, אבל עבור רבים וטובים לא פחות ממך במעוז תהיה זו הצלה מהחדלון שנכפה עליכם.
חזור אלינו עם תוכנית עבודה לפתרון עבור מעוז חיים, עזוב לרגע את הרדיפה אחרינו, זה במילא לא תורם דבר לעניין.
העתקת קישור