אי החוקיות כביכול של השינוי - לזמי ב"ח ידידי
הוספת תגובה לדף  זכות הצעקה - אל תיקחו את התגובה שלכם על הפשע הנורא ברמת הכובש למקום של סתימת פיות. מכתב תגובה למנכ"ל קהילה
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  אי החוקיות כביכול של השינוי - לזמי ב"ח ידידי
תוכן ההודעה:  זמי
לקרוא לשינוי בתקנון אותו מבקשים 75% מכלל מהחברים (או 66% תלוי בשינוי בסעיף שגם הוא התקבל ב 75%)לפי סעיף 118 של תקנון הקיבוץ השיתופי, ואני מזכיר שהחוברת AS IS התקבלה ברוב הזה, צעד לא חוקי, רק מפני שהרשם עוד לא אישר את החוברת, זה מגוחך.
יש בדיני מדינה, מצב של חוקים שנקבעים בשטח, כמו סגירה אלימה של רחוב על ידי החרדים, שהפכת בהמשך לחוק, ובסוף זה הופך לנוהג מקובל, בהתחלה נהרגו אנשים שנתקלו בשרשראות לרוחב הכביש.
גם כאן ניתן לומר שמדובר בדיני נפשות כמעט, נכון, לרבים מהקיבוצניקים, היה המעבר לקיבוץ המתחדש, אסון, פשוטו כמשמעו, אבל רובם חברים היו בארגון שנפח נפשו זה מכבר, המדינה ניסתה בהתחלה אינפוזיה, אחרי זה השתלה, אבל הגוף הקיבוצי דחה את ההשתלה, "אל תנסו לרפא אותי" צעק המוח הקיבוצי השיתופי, "אני יודע טוב יותר מה טוב לי" וכך הם נפלו קורבן לשיטה, אחד אחרי השני הפכו ל"חדלי פירעון" ברמה כזו ששום כלי פיננסי ממשלתי כבר לא יכול היה לעזור להם.
בדקה התשעים ממש לפני שנאלצנו לסגור את הבאסטה, ולשלוח איש לנפשו חסרי כול, התעשתנו, וברוב מכריע (אצלנו זה היה 88%) החלטנו שחפצי חיים אנו, וקיבלנו את החוברת AS IS.
נכון זמי, מבחינה פורמלית, ובהיעדר תקנון רשמי אחר, בהיעדר תקנות אגודה מתאימות, כול קיבוצי השינוי עשו מעשים לא חוקיים, אבל הבעייה איננה במעשה שנעשה ברשות החברים ועל פי הרוב הנדרש בתקנון עצמו, אלא ביכולת המדינה להגיב למה שקרה, לקח למדינה למעלה מעשר שנים לתקן תקנות חדשות, ועדיין המלאכה לא הסתיימה, יותר ויותר קיבוצים מקבלים את חותמת הרשם על התקנון המשופץ שגם הוא התקבל ברוב הנדרש והפכו ל"קיבוץ מתחדש".
זמי, אתה יודע שמה שאתה דורש, הוא כמעט מילכוד 22, לעשות את השינוי חוקי, לפני שבוחנים האם זה בכלל ניתן לביצוע, כלכלית (אצלנו לקח כמעט 3 שנים מההחלטה לביצועה המלא מכיוון שלא היה הכסף לבצע אותה, החברים עברו לתלושי שכר רק לפני חודשיים), זה לא הולך.
זמי החיים או יותר נכון רצון החיים חזק מכול דבר אחר, ראה התקנון הישן ועניין הרכוש הפרטי למשל, ויש שם עוד סעיפים שלא בדיוק מתאימים לחיים בקיבוץ השיתופי, אז מה? לא מקבלים מתנות בקיבוץ? לא מחזיקים רכוש פרטי בשפע?
שטויות, הנסיון לספר לנו ש"השינוי לא חוקי" משול באמת למתאבד שבא בטענות על טמפרטורת המים אליהם הוא עתיד לקפוץ.
העתקת קישור