קיבוץ מתחדש מעוות, תשובה לראש מעוות
הוספת תגובה לדף  אין תעודת ביטוח - הטרגדיה של רמת הכובש יכולה להתרחש בכל קיבוץ: שיתופי, מופרט, או משולב
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  קיבוץ מתחדש מעוות, תשובה לראש מעוות
תוכן ההודעה:  ראש מעוות יקר שלי
כן, קראתי שוב את התקנות אותן התקין לנו התק"צ בשיתופו של השר אולמרט , מרק נפלא בושל כאן על ידי אבירי המט"ש וחבורה שניסתה לשמר את "הקיבוץ" כגוף מיוחד, שנושא הערבות ההדדית תנגן כינור ראשון.
נתחיל לענות לך ידידי המעוות, ראשית תקנונים לחוד וחיים לחוד, ראה את התאמת החיים בקיבוץ השיתופי לתקנון הארכאי, בכדי שמישהו ינסה לחיות על חשבוננו כמו פעם, אני מבטיח לך שצפוי לו קרב משפטי קשה וממושך, ועוד אני מבטיח לך, שהקיבוץ יהפך למושב מעט לפני שהנ"ל ייזכה לשבת על התחת ולא לעשות כלום בתמורה לשכר המינימום בטרם הפך לפנסיונר.
לגבי שכירים של הקיבוץ, אנחנו חברי עמיעד חברים באגש"ח עמיעד חברות של 100%, את המשכורת יחד עם כול התנאים הסוציאלים משלמת לחברים העובדים בענפי הקיבוץ (שאינם רבים) אגש"ח שהוקמה לעניין זה שהיא בבעלות מלאה של אגש"ח עמיעד, אתה רואה? ניתן להיות יצירתיים כשרוצים, כול החברים העובדים (לא הפנסיונרים) מקבלים שכרם מאגש"ח זה כולל המנהלים מבחוץ, חד וחלק.
לגבי יחסי עובד מעביד, ראה זה פלא, מזה מספר חודשים אני שכיר לכול דבר במפעל שהוא 52% שלי, ראה זה פלא אני גם בעל הבית רחמנא ליצלן, וגם שכיר בעל זכויות מלאות ויחסי עובד מעביד, מעניין לא? עם קצת מאמץ ורצון טוב ניתן לעשות הכול.
אותו הדבר יהיה עם שיוך הבתים שמתקדם במהירות, וגם יהיה נכון לגבי שיוך הנכסים, אלה יועברו לאגש"ח שכולנו בעליה ושם יחולקו המניות לפי הוותק, ובכך נישאר מצד אחד בעלי נכסי היצור ובצד השני בעלי מניות שניתן למצוא פתרון יצירתי לסחירותן, חשוב על כך.
אנחנו פועלים מזה מספר שנים כ"קיבוץ מתחדש" וגם זכינו למעמד זה מתאם רשם האגודות לפני למעלה משנה לאחר שבוצעו שינויים בתקנון בהתאם לדרישות ונמצא שיש לנו מנגנון של "ערבות הדדית" כמשמעו בתקנות.
האם אתה סבור מר ראש מעוות, שמהמס הפרוגרסיבי שכול אחד מאתנו משליש לקהילה, פלוס המס הקהילתי הלא פרוגרסיבי, נאכיל שוב פאראזיטים כשם שהיה בקיבוץ הישן? אני חושב שאתה טועה, בקיבוץ המתחדש, מי שהוא בגיל העבודה ואינו עובד, איננו מקבל דבר, לא רשת בטחון ולא נעליים, כלומר לא הוכחת שעשית כול אשר אתה יכול ומצאת עבודה בשכר מינימום (גם שומר לילה הולך) לא תקבל דבר, האם זה היה כך בקיבוץ של פעם? ככול שזכור לי היו חברים שישבו בבית חודשים ושנים, בכול מיני שביתות של "מגיע לי" והמשיכו לקבל את התקציב, אין יותר חייה כזו, תקציב, בקיבוץ המתחדש, היה עד לפני כשנה ואיננו עוד, כול חבר ופנסיונר מקבל תלוש, זהו נגמר הסיפור, אז אני מחכה לראות את יושב הקרנות הראשון שכדבריך יגיש תביעה לבית המשפט לקבל רשת בטחון על כך שאיננו עושה דבר, אגב ראיתי שבכל שנת 2008 הוצאנו על סעיף זה "רשת בטחון" 75 אלף ש"ח בלבד, מה זה אומר לדעתך על קיבוץ עם 240 חברים?
אז אולי יש תקנות, ואולי יש חוקים, אבל בדיוק כמו תקנון הקיבוץ, צריכים לחיות בהן ולשנותן כאשר אינן מתאימות, וגם להמשיך ולהשתנות בלי הפסקה.
העתקת קישור