הקיבוץ השיתופי ז"ל איננו קיבוץ, נקודה.
הוספת תגובה לדף  אין תעודת ביטוח - הטרגדיה של רמת הכובש יכולה להתרחש בכל קיבוץ: שיתופי, מופרט, או משולב
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  הקיבוץ השיתופי ז"ל איננו קיבוץ, נקודה.
תוכן ההודעה:  אני מנסה מזה זמן להחדיר למוחותיהם הקודחים של כול ה"חברים" כאן, מהמזרח, מהמערב ומהמרכז, ליאירים ולמוישהיים ולכולם.
הקיבוץ השיתופי שהופרט והתחדש, איננו קיבוץ, נקודה.
המדינה והחוק החליטו בלחצה של וועדה שבה כיהנו אמרי רון ועוד, לקרוא לתינוק שאך זה נולד, קיבוץ מתחדש, זה כמובן זיבול שכל טהור, BULL SHIT
טהור, היצור החדש שנולד, איננו קיבוץ, הכפר החדש, שהיה קיבוץ, איננו מתנהג כקיבוץ, אך מסתבר שקשה עד מאוד לשנות את התוכנה של חבריו.
אלה שכחו בשנייה את השנים האחרונות של המשבר הכלכלי, את ההתמוטטות הכלכלית, את הקריסה הנוראה, את 0 המזומנים בכיס, את ההלוואות מהקרובים בעיר, לעתים קרובים שחיים ברמת חיים פחותה בהרבה, הכול נשכח, למה? כי השינוי עשה מהפך, מהרגע שהחברים נאלצו לדאוג למחייתם, חזינו לכמה וכמה מעשי ניסים של ממש, היו"ר שלקחנו, משול היה לכומר המתודיסטי שעומד מול ההמון בעוד המצלמה מתמקדת במתחזה התורן על כסא הגלגלים, והנה הוא קם ומהלך, ורוקד עם הכומר.
כן, זה המצב, כמה מהמקרים האבודים, שכול סדרני העבודה מזמן הרימו ידיים עמם, חזרו, ראה זה פלא למעגל העבודה, בריאים וזריזים כפי שלא הכרנו אותם.
אבל, וכאן האבל הגדול, אנחנו לא קיבוץ, באמת שלא, אתמול היתה אסיפה שדנה בכלכלה שלנו, בעצם אספת בעלי המניות של האגש"ח שנקרא "עמיעד" זה לא קיבוץ, זה אגש"ח, החברים שאלו שאלות, ראית שחלק מותיקינו בני ה 80 (שהם בדרך כלל הרוב באסיפות) לא הפנימו עדיין את השינוי, והשאלות שנשאלו היו בהתאם, אבל לא זו הנקודה, הנקודה היא השקיפות של הדו"חות, ישבנו עם טל ישועה היו"ר עם אמיר כוהן מנהל הקהילה ועם שמואליק מנהל העסקים, וראינו איך מנהלים את עסקינו כמו שצריך, למרות ההפרעות החוזרות ונשנות מצידו של הגזבר האחרון של הקיבוץ השיתופי, שהיה גם מרכז משק בעברו, הצליחו החברים להגיש לנו דו"ח מפורט על מצבו הכלכלי הטוב עד טוב מאוד של הכפר שלנו.
אם מישהו מחפש סיפור הצלחה של השינוי, הנה אחד, ועוד לא ירו כאן באף אחד, ואין לאיש אשלייה שזה בכלל קיבוץ, באמת שלו, למרות שאנחנו עדיין "חברי קיבוץ" כי לא נול לומר שאנחנו "חברי אגש"ח".
לסיכום, יטענו כאן ה"חביירים" שעל הכפר הזה להמשיך ולהתנהג כקיבוץ, להקים וועדות עם שיניים (איך בדיוק יכולה וועדה של התק"צ להגיד לנו מה לעשות? באיזו סמכות? מכוח איזה חוק?) אמיתיות או מלאכותיות.
מרגע שהתקנון החדש שלנו שמנהל את חיינו, אושר על ידי הרשם, והוכרזנו כ"קיבוץ מתחדש" אני מטיל ספק אם בכלל ניתן להתערב במה שקורה בחצרנו פנימה.
יש לנו מבקר חיצוני וועדת ביקורת, אבל למען האמת? מאז שהפכנו ל"אגש"ח" ונפרדנו מהקיבוץ השיתופי, המבקר מתקשה למצוא ליקויים, הניהול שקוף, כול חברי הקיבוץ, עובדים מול תלוש משכורת גם עובדי הקהילה וגם עובדי המפעל, ואין הבדל בין שכיר לחבר קיבוץ.
במצב הזה הכול שקוף וידוע ואין סודות, בטח שלא לגבי המשכורות בקהילה.
ןבסיום ברכות לעו"ד אמיר כוהן שכיהן כמנהל הקהילה אצלנו בחמש השנים האחרונות, אמיר מעביר את הקהילה ביתרת זכות יפה, מנוהלת ומתקתקת, ונכנס לקן הצרעות של מעוז חיים, אני מאחל לו הצלחה בתפקידו החדש, ומקווה שפלג מור לא יעשה לו את המוות עם קומנדו ה 30%.
שוחחתי עם אמיר אתמול והוא אופטימי.
העתקת קישור