שינוי והפרטה בקיבוץ משמעותם האמיתית היא פרוקו מערכ
הוספת תגובה לדף  אין תעודת ביטוח - הטרגדיה של רמת הכובש יכולה להתרחש בכל קיבוץ: שיתופי, מופרט, או משולב
שם הכותב:  א בן דוד
נושא / כותרת  שינוי והפרטה בקיבוץ משמעותם האמיתית היא פרוקו מערכ
תוכן ההודעה:  שינוי והפרטת הקיבוץ
משמעותו הפיכת הקיבוץ
לקהילה המנוהלת על ידי מנהלים שכירים (גם אם הם מקיבוץ אחר) אשר בראש מעינהם תנאי עבודתם משכורתם , פנסיה נאותה, ותנאי פרישה כמו בשוק מחוץ לקיבוץ.

אם הנהלת הקהילה לא תפנים
שישנם חברים מבוגרים
אשר להם השינוי הוא בבחינת "גנבו לי את הקיבוץ" (חיקי כספי) . ולהם ולי השינוים ובעיקר הפערים והמשכורות על שלל התנאים הנלווים להם נראים כמו לקיחת כספים מהקופה המשותפת ללא בקרה ופיקוח.
מעבר לרצון לשתף ולעזור לחלשים , בלתי משתלבים, בעלי צרכים מיוחדים, נכים, ופנסיונרים צריכה להנתן תמיכה אמיתית וישירה לאוכלוסיות החלשות . וזה נאמר במפורש בתקנות הסווג. (ראו דוח המבקר).

אך כנראה רוב הקיבוצים לא משכילים ללכת בדרך של בדיקת ההתכנות הכלכלית והחברתית של השינויים ולספק לחברים נתונים אמינים ואמיתיים על העומד לקרות.

אם היה נאמר כי חבר ללא מקצוע יתומחר כעובד קבלן
בשכר מינימום , ומנהל הקהילה יקבל שכר והוצאות נסיעה ואשל של פי שש או שבע הציבור היה מצביע אחרת והשינוי לא היה עובר ברוב הנדרש !!!

אין מנוס גם לדעתי
ולאור דוחות הביקורת של מבקר המדינה לבקש את המבקר גם לבקר ולבדוק את הנעשה בכל הקשת של השינויים בקיבוץ : הפרטה, שכר דיפרנציאלי, שיוך דירות , ושיוך הנכסים . למי שהיצירה החברתית המיוחדת הזו : קיבוץ חשובה צריך שיעשה מעשה לערב את המבקר
בכל הנעשה בו למען כולנו.

גם בשיתופיים בעבר
היו מקרי התאבדות ונסיונות רצח , אך השאלה היא איך מפיקים לקחים
ונערכים על מנת להקטין את התופעה ולמזער אותה. כי בחברה קטנה היא הרסנית ופוגענית והשפעתה רעה לאורך שנים לא מעטות.
העתקת קישור