שקיפות ודמוקרטיה בקיבוץ
הוספת תגובה לדף  דמוקרטיה על הנייר - מה יועיל מידע למי שלא מבין את החוברות המסובכות המופצות לקראת הכרעה
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  שקיפות ודמוקרטיה בקיבוץ
תוכן ההודעה:  יזהר, רק ב 1975 התקבלת למועמדות, ינוקא של ממש, לעניין, מה היא בדיוק שקיפות ודמוקרטיה בקיבוץ? נכון פעם ההינו כאילו שקופים, היו מביאים לדיון באסיפה כול נסיעה לחו"ל של מנהל היצוא במפעל, אבל זו שקיפות? הרי את כול ההחלטות שבאמת השפיעו על חיינו קיבלו המחליטים אוטומטית באספה, כי יענקל אמר שזה בסדר....
גם הטרקטור האחרון במלאי של המשביר, הזדמנות שכזו, ועוד.
היום יזהר, יש אסיפה, מתחתיה יש דירקטוריון, השתדלנו עד מאוד לבחור את טובי חברינו וחברותינו (חצי חצי) לשבת בדירקטוריון, ועליהם מוטלת המעמסה היום יומית של ניהול הקיבוץ, וראה זה פלא, מאז שהמבנה השתנה, עשינו בסך הכול מעט מאוד טעויות כלכליות, הנהלת הקהילה מתנהלת במקצועיות ראוייה תחת מנהל קהילה מקצועי.
אתם בבית קמה הולכים יד ביד עם שכונה קהילתית, אתם צריכים ועד משותף שינהל את הישוב המשותף, לצד הוועד, עליכם לנהל את ענייני האגודה החקלאית, זה עסק לא פשוט, מקווה שלא תטבעו, צריך הרבה רוחב לב ושכל ישר בכדי להצליח בעסק הזה.
דמוקרטיה ושקיפות מוגזמת, תוקעת את המערכת, היום במצב הקיים אצלנו, ניתן לנהל, ניתן לקבל החלטות, והמנהלים מוסרים דין וחשבון, ואנו דנים על אותם דו"חות, יש לזכור שתמיד יש באפשרותנו להחליף מנהלים שצורת הניהול שלהם איננה לרוחנו, וזה יתרון גדול לעומת מנהלים חברי קיבוץ שאותם קשה, ממש קשה להזיז.
העתקת קישור