יואל כמה דמגוגיה עוד נקבל ממך?
הוספת תגובה לדף  קריאת התיגר של האחד במאי
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  יואל כמה דמגוגיה עוד נקבל ממך?
תוכן ההודעה:  רוצים דוגמא לדמגוגיה נטו בבקשה:"גורלנו ועתידנו: אי-אפשר שלא לציין את החברה שסביבנו, זאת שאנו כה רוצים להסתגל אליה. "להנמיך את הגדרות", אמרו לנו, ומה ביקשו? שנצטרף אל 1,600,000 הנפשות שמתחת לקו העוני, אל 700 אלף הילדים מתוכם שאין להם ארוחות בוקר וצהריים וזקוקים לסיוע מיידי על מנת להשתלב. החג עבורנו הוא תאריך לבחון את יכולתם של אנשים להשפיע על גורלם ועל עתידם כבני אנוש השואפים לחברה שיש בה יותר סולידאריות מול יער המצוקות, העוולות וחוסר האונים המכתר אותנו גם בשנת 2009."
יואל יודע כמה אחוז מה"עניים" הללו וה"רעבים" הללו הם חרדים המגיעים למצב הזה מרצונם החופשי, וכמה הם שואבים מקופת המדינה, על חשבון אלה שבאמת אין להם, אבל יואל אוהב מספרים מפוצצים כי זה עושה רושם, רק יואל, כדאי שתדע, שמשפט דמגוגי זול אחד במאמר, הופך את הקורא לסקפטי לגבי יתר הנתונים שאתה מביא.
נמשיך בדמגוגיה היואלית:"נשים: שוויון לא קיים היום בין אישה לגבר. אך דמם של הנשים אדום לא פחות משל הגבר, אז מדוע השכר לא שווה? מדוע במכרזים הן נכשלות? ומדוע אם חד הורית לא זוכה במגיע לה?"
האם הגענו לשוויון האישה הקיבוצניקית, בשיתופי? דווקא היום במתחדש, הנשים תופסות עוד ועוד תפקידים שהיו פעם גבריים למהדרין.הנה עוד קצת דמגוגיה:"עוני קיבוצי: ביום חמישי, ערב 1 במאי, נערוך עם חברי קיבוצים ותנועות הנוער טכס להנפת דגלי המעמד (אדום) והלאום (כחול ולבן) בבניין ההסתדרות בת"א. בדברים שאשא לפני המשתתפים, בשם התנועה הקיבוצית, אציין את האבטלה והעוני גם אצלנו. תחת הסיסמה "החבר אחראי לפרנסתו" הפסקנו לדאוג למקומות עבודה מפרנסים לחברים, הפסקנו להשקיע בפיתוח ענפים הנותנים מקומות עבודה, האחריות הוטלה על החבר היחיד. רמת חיים בקו העוני לא מאפשרת לחבר שימוש נכון במערכות החינוך, הבריאות הקיימות בקיבוצו. מתחיל הוויכוח "האם יש רעבים בקיבוץ" – ודאי שיש! אך אנשים מתביישים לזעוק!"
יעמוד יואל מרשק על מכסה המנוע של הארבע על ארבע שהוא מסיע על חשבוננו, ויזעק זעקות מעמדיות, ינפנף בדגל האדום, ואולי יבוא עם חולצה של צ'ה גאוורה, אולי לחליפין עם השלילה מרקס,לנין,אנגלס...
שוב חוזר המזמור על הרעבים בקיבוץ, ואני חוזר ואומר, ליואל, מצטער אני לא מאמין לך, ממש לא, אני טוען שאם יש מנהלים טובים שנמצאים בחצר הקיבוץ (אצלנו לא מצאתי כאלה שיהיו נכונים לנהל משהו בקיבוץ) אז מגיע להם כמו למנהל שמגיע מבחוץ, כול הקישקושים על קליקות, כמה זמן השטות הזו יכולה להחזיק מעמד?
בקיצור, יכול אני להחריב את שאר הדמגוגיה היואלית, אבל לדעתי זה מספיק.

העתקת קישור