טוהר הנשק - תגובה לרביב מור
הוספת תגובה לדף  חברים, הגזמתם - לא ניתנו במבצע "עופרת יצוקה" הוראות המתירות פגיעה בחפים מפשע. עדות
שם הכותב:  זמי בן-חורין
דואר אלקטרוני  zamibc@gmail.com
מקום מגורים:  געש
נושא / כותרת  טוהר הנשק - תגובה לרביב מור
תוכן ההודעה:  אני מבין שרביב מציע לקיים את כל הבירורים בתוך צה"ל, בשקט, בחושך, "לסגור" את הענינים הרחק מהדיון הציבורי.
זה כמובן פסול מעיקרו, רק החשיפה מובילה להיטהרות. הדיון הציבורי, קשה ככל שיהיה הוא התקווה שאכן נוכל כולנו לשקוט בידיעה שחיילי ומפקדי צה"ל שומרים על אותו טוהר הנשק.
רביב בטוח זוכר את הפקודות שקבלנו (בגולני 1970-1973) ש"אין לקחת שבויים", זו הייתה "מורשת הקרב" אלו היו ההנחיות הקבועות, הפק"ל לכל פקודת יציאה למארבים על הירדן ולגבול מצריים.
מה זה אומר? יורים גם במי שמרים ידיים? יורים בנמלטים בגב?
מה זה אומר "לא לוקחים שבויים".
אז לא שאלנו שאלות. החיילים של היום שואלים שאלות, הם חכמים יותר, מנוסים יותר, יודעים לשאול. והם שואלים, והם מתחבטים, והם כבר לא מוכנים לקבל כמובן מאיליו את דעת הרוב, געת השלטון, דעת מפקדי צה"ל באופן אוטומטי ועיוור.
העליהום על חיילי המכינה, על המכינה עצמה ועל דני זמיר באים לסמן לכולנו מהו הגבול אותו לא כדאי לחצות כשמחליטים לחשוף התנהלות בעייתית של צה"ל ומלחמותיו. תמיד יקומו האינטרסנטים מהימין ו/או אלו שחושבים שהם יודעים מה טוב לעם ישראל, ובנימוקים של פגיעה בצה"ל, גרימת נזק הסברתי, וכ"ו ינסו להשתיק את אלו החושפים את מה שלא נוח לצה"ל ולשלטון לחשוף. אח"כ מנהלים מסעות הכפשה והפחדה, קוראים להדחה / סילוק אלו שמואשמים כמעט בבגידה בערכים. כל זאת למען שבפעם הבאה יחשוב כל אחד אם כדאי לו להיכנס לעימותים ולסבול את מסע הרדיפה שבטוח יתנהל כנגד החושף.
אבל זה לא יעבוד, תמיד ימצא אדם אחד, אמיץ, ישר כפיים, שמוכן להסתכן ולשלם את המחיר, שיוציא לאור את האמת. כל עוד ימצאו כאלו אנחנו בטוחים. כשלא יהיו יותר כאלו לא יהיה טעם לחיות בארץ הזאת.
העתקת קישור