לא הוגן
הוספת תגובה לדף  הקסאם משליט את הטרור על החברה הפלסטינית ומחלק את המנדטים בישראל
שם הכותב:  ארנון אבני
מקום מגורים:  נירים
נושא / כותרת  לא הוגן
תוכן ההודעה:  גם אני לא אהבתי את הסיסמה "לא מתפשרים" כי בעיני הפשרות הן מהות החיים הפוליטיים והחברתיים. אבל לא הוגן להטיל את זה רק על מרצ. כל המפלגות מכריזות לפני הבחירות על מה לא יתפשרו וזה מחזיק עד תום גיבוש הקואליציה. לפי מה הבטיח נתניהו מול המצלמה - לא יהיו יותר נסיגות - אין על מה לדבר איתו או לשבת איתו בקואליציה - גם לא למפלגת העבודה ועובדה שאת זה אתה כנראה שופט אחרת.
הסיבה שמרצ איננה חברה בממשלה היא שבדרך כלל השותפים לא מוכנים לומר את האמת בשלב הזה. אם בגין היה אומר שפניו לשלום עם מצרים, ושרון היה מציע נסיגה מעזה (כמו שהציע מצנע) אולי הדברים היו נראים אחרת.
ולשאלת הסירוב והבמצפון. לפי מה בחרת דווקא את חיילי בנות הברית במלחמת העולם השנייה? האם אתה חושב שהייתה סיבה טובה לסרב? למה לא חשבת למשל על ויאטנאם או על אלג'יר?
שאלת הסירוב היא תמיד רלוונטית לפחות מהבחינה התיאורטית.
ובאשר לישיבה עם ליברמן. הרבה פשרות נעשו בעולם על ידי אנשים טובים על חשבון היהודים. האם מותר לשדוד אותם או רק להציק להם. אצלנו קרואים רחובות על שמם של אלה שאמרו די!
שאלת הפשרות מתחילה כאשר אנחנו עומדים לשלם את המחיר. כאשר ליברמן מבקש לעשות שפטים במיעוט חסר הגנה מצד המדינה, צריך לומר די! פשרות - על חשבוננו. זה בסדר.
אחדות על חשבון מיעוט, ועוד כאשר הפשרות האלה נוגעות להשפלה אישית של כל אחד מהם (למה טופס נאמנות, למה לא טלאי, נניח, ירוק?) צריך לומר חד וחלק- לא אצלנו לא אצל יהודים.
העתקת קישור