דו שיח בין חרשים
הוספת תגובה לדף  הקסאם משליט את הטרור על החברה הפלסטינית ומחלק את המנדטים בישראל
שם הכותב:  מיכה
נושא / כותרת  דו שיח בין חרשים
תוכן ההודעה:  יש אנשים שמה שמעניין אותם זה לא מה יהיה, אלא איך ניראה בתמונה.
דודו פלמה, בהשוואה בין חייל גרמני שסירב להשתתף במלחמת העולם השניה, לבין סרבן שירות יהודי בישראל, לא שאל בזכות מי ניצחו בעולת הברית במלחמה, אם זה היה בזכות החייל הסרבן או בזכות חיילי הברית שלא סירבו להילחם, גם אחרי הפצצת דרזדן. כי מה שמעניין הוא לנקוט עמדה מוסרית, ולא תוצאותיה של המלחמה. אם יש מי ששואל שאלה כזו, דודו מהסה אותו מיד בקריאה "פאשיסט, פאשיסט!!". הרי אם מתחוללת מלחמה, ואם אתה מעז להעלות את תוצאותיה כשאלה שעומדת על סדר היום, הרי ברור מניה-וביה כי רודף-מלחמות אתה. עוד יותר רע גורלו של מי ששם משפחתו "כנעני" הוא.

לעומתם יש מי ששואלים, מה תהיינה התוצאות אם ליברמן יהיה שר הביטחון. מי ששאלה זו מעניינת אותו לא יצביע בעד מפלגה שהולכת לבחירות בסיסמה "לא מתפשרים", כי מה בצע במשקל המוסרי האנטי-ליברמני של מפלגה זו אם את המשקל הזה - כך היא טוענת - לא תטיל על הנדנדה ברגע הקובע? זה מוסר של פרזיטים.
כל מי שלקוח על עצמו אחריות, אפשר לצעוק עליו "כיסאולוגיה". השימוש במניעים כארגומנט, הוא תכסיס ישן להימנע מעיסוק בתוצאות המעשיות של מעשה או מחדל.
אלא מה, מתחכמים לנו כאן, מי שרוצה לעסוק בתוצאות המעשיות של מעשה או מחדל, כנראה מקדש את העולם שבו אין משמעות להשקפה מוסרית! הוא שאמרתי, דו שיח של חרשים.
העתקת קישור