עובדות הן שיעמום אחד גדול - לאורי יזהר
הוספת תגובה לדף  המפולת הפיננסית העולמית ניערה את השיח הסוציאל דמוקרטי בארץ, אך טרם הבשילה לכדי מהפך של ממש
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  עובדות הן שיעמום אחד גדול - לאורי יזהר
תוכן ההודעה:  יזהר משאיר לי את הבמה, למה? כי עייף מלנסות לרבע את המעגל, יזהר בנסיון נואש, כך אני מניח, להגן על מערכות הקיבוץ הישן, הולך חזרה ל"ניהול הממשלתי".
להבדיל מיזהר, עבדתי הרבה שנים בסין, אפילו חייתי שם שנתיים, כשהתחלתי להכיר מי נגד מי, ב 1992, היתה סין מדינה שבה 99% מהעסקים היו שייכים לממשלה בצורה זו או אחרת, הכלכלה הסינית קירטעה, סין מכרה מעט מאוד לעולם שמחוץ לסין, בעיקר סחורות יחודיות כמשי ודברי אומנות, סין היתה עם חוב ענקי ונאלצה לייבא לא מעט מהמזון שדרוש היה להאכיל את תושביה.
ב 1992, החלה סין מסע לארץ הקפיטל, חברות זרות כמו שלנו השקיעו בסין, וחברות הענק המערביות התקשרו לחברות ממשלתיות סיניות, בתנאח שהמימשל לא יתערב בהחלטות העסקיות, השאר זה כמובן היסטוריה, התל"ג הסיני גדל בקצב דו מספרי מאז, והיום סין הענקית מספקת את רוב מזונה בעצמה, והעיקר, מאזן התשלומים שלה נמצא ביתרת זכות ענקית, טריליונים רבים של דולרים.
(אני מניח שמאגר הדולרים הגדול ביותר מחוץ לארה"ב נמצא בסין).
היום הבעלות הממשלתית על עסקים בסין מסתובבת על 30%, כול השאר פרטי, סין צועדת קדימה, נכון, יזהר יספר לי כמה עוולות יש שם בדרך, ללא ספק, אבל הכול יחסי כמובן, יש עוולות, ללא ספק, אבל צריך להסתכל על הסיני הממוצא, האם הוא מרוצה מהשינוי או שהוא, הסיני יירצה לחזור לעבר הקומוניסטי?
נדמה לי שרוב רובם יספרו לכם שמה שיש היום זה עדיף.
יזהר, חולם להחזיר מינהל ממשלתי על חלק מהעסקים החיוניים שלנו, ייראה נא מה קרה לרכבת היום, עובדים שבאים, איגוד חזק, ורכבות איין, למה? ככה, כי מתחשק, ככה ייראו שאר ענפי המשק שיהיו בשלטון ממשלתי, כזה שבוחר את מנהליו לפי ההשתייכות המפלגתית, זוהר, זוכר את הפתקים (צאטאלך) של פנחס ספיר?
הלזה אתה חולם?
העתקת קישור