לא אורי יזהר אין לי בעיות שמיעה....
הוספת תגובה לדף  המפולת הפיננסית העולמית ניערה את השיח הסוציאל דמוקרטי בארץ, אך טרם הבשילה לכדי מהפך של ממש
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  לא אורי יזהר אין לי בעיות שמיעה....
תוכן ההודעה:  אורי
לצערי הכי גדול אנחנו ממש לא נורווגיה, שם אין 20% מהאוכלוסיה ו 15-17 מנדטים בפרלמנט של גופים שאינם מכירים במדינה ואם מכירים בה זה בכדי לסחוט עוד ועוד, בעוד תשלום המיסים שלהם (מתחת לקוו העוני, זוכר?) אפסי, בנורווגיה אין מיעוט של 20% מוסלמים שאיננו מכיר גם הוא בדגלה ובאימנונה של המדינה, ושמצווה אצלו, כמעט, זה לא לשלם מיסים.
מדינה סוציאל דמוקרטית חייבת להיות קודם כול "מדינת כול תושבייה" באמת ובתמים, מדינה שבה יש זכויות שוות לכול אזרחיה, ללא הבדל דת גזע ומין, מדינת ישראל לעולם לא יכולה להיות כזו, לא עכשיו ולא בעוד מאה שנה אלא אם נחווה כאן את חזון אחרית הימים.
מדינת ישראל היתה מדינה שבה הכול היה שייך לממשלה או להסתדרות, אם אתה זוכר, ימי תנובה ואתא, ימי משרד הדואר והטלפון, כשסבא שלי חיכה 10 שנים לקו טלפון, זה היה לפני25 שנים, לא כזה רחוק שלא תזכור, זוכר את הרכבות בישראל, הן הפכו למשהו טוב, אבל ממשלתי.... אז עוצרים קווים לשבוע, ראית דבר כזה ביפן?
מכול מקום, ניהול ממשלתי הוא בדרך כלל אסון, עובדה היא, ראה מה קורה למים בארץ, ניהול ממשלתי, היה כבר ניתן להיות כאן עם כול מפעלי ההתפלה שצריך.
אז בחייך, נכון שאין נוסחאות פלא, יש איזה מיקס שעובד, אבל תראה את איסלנד, היא שייכת לגוש הסקנדינבי, תראה מה קרה לה, אז התשובות אינן פשוטות, ותאמין לי שאני סוציאל דמוקרט אמיתי, אבל עם משטר בו כולם, ממש כולם משלמים מיסים, ומתאמצים בכדי לקבל ארוחות חינם, כרגע המצב בישראל אינו דומה למצבם של הסקנדינבים ולעולם לא יהיה כזה.
עוזי
העתקת קישור