כשלון הסוציאל דמוקרטיה וניצחון התיאוקרטיה
הוספת תגובה לדף  המפולת הפיננסית העולמית ניערה את השיח הסוציאל דמוקרטי בארץ, אך טרם הבשילה לכדי מהפך של ממש
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  כשלון הסוציאל דמוקרטיה וניצחון התיאוקרטיה
תוכן ההודעה:  אלישע, מחפש את המטבע מתחת לפנס, כרגיל כמעט הייתי אומר.
מה הוא אומר:
1. "יותר שוויון ופחות פערים כלכליים ועוני לרבים." כאשר מציגים את מדד העוני בישראל שוכחים לציין שהוא נוצר בעיקר מ"עוני מרצון" של אחיינו החרדים, הממיתים עצמם באוהלה של תורה, ומנסים להגדיל בעזרת ש"ס את "קצבת הילדים", האם זה שייך לסוציאל דמוקרטיה? איך ישראל היתה נראית באם הקהל הקדוש הזה היה עובד בתעשיות היי טק ומזרים דם צעיר ואיכותי לשוק העבודה הישראלי (שלא לדבר על עוד אוגדה איכותית בצה"ל כול שנה).

2. "יותר סולידאריות חברתית ופחות ניכור וריחוק."
אי הסולידריות בישראל איננו נגרם כלל וכלל מכוחות השוק, השכבה העשירה להחריד (שהפסידה מיליארדים אגב, לא מעט מכיסינו אנו תודות לרפורמת ביבי) איננה זו הגורמת לאי סולידריות, אנחנו מדינה דו לאומית, ולעומתית במה שקשור לדת ומדינה, אין ולא ניתן כמעט להפוך מדינה שכזו לעמק שלוו בשוויץ שם ניתן להיות סולידרי עם שכנך שהוא ממש כמעט כמוך (אולי חוץ משפת אם לפעמים).

3. "יותר אחריות ציבורית (ממשלתית) ופחות הפרטה של שירותים ציבוריים".
לצערי השירותים הציבוריים הבלתי מופרטים מתנהלים בצורה מחרידה, ראה רוב משרדי הממשלה, לא מאמין שבמקום בו יש קביעות מחד, ומשכורת גבוהה מאידך, יהיה מנהל תקין ומצויינות, ההוכחה היא בשירותים שהופרטו כבר במדינה.

4. "יותר התערבות במשק ורגולציה ופחות "משחק" בלתי מבוקר של כוחות השוק".
זה נכון במידה ומדובר בתיקונים פה ושם אם ה"שוק משתולל" כמו עם הריבית, אבל זה מאוד לא נכון במידה ורוצים שהמדינה תולאם, ראה מה שקורה בוונצואלה כדוגמה.


5."יותר ביזור של הבעלויות במשק ופחות השתלטות של מעטים על המשאבים הלאומיים"
מסכים, אבל איך מונעים מעופר או אייזנברג להשתלט?

6. "יותר דמוקרטיה משתפת ופחות ריכוזיות בידי אליטות של הון ושלטון."
נהדר אני מאוד בעד, אבל תראה מי עולה לשלטון, ביבי וליברמן מחד וש"ס מאידך, איך הופכים את זה? עם ג'ומס?

7. "יותר השכלה ומתן הזדמנויות לרבים ופחות העצמה של בעלי יכולת. "
מילים רבותי מילים, מי קורא ומי לוקח אותם הלאה, אני לא בטוח שאפילו ברק אובמה עלה לשלטון בגלל המשבר הכלכלי, אלא יותר כי לאמריקאים נשבר מנשיע עילג וטיפש, אני לא רואה איך מר"צ ומפלגות הדומות לה (חלק ממפלגת העבודה למשל, חלק מחד"ש ועוד) יכולים לבצע מהפך מדהים ולהפוך אותנו לנורווגיה השלווה.

"כל אלו ועוד, הם קווי מתאר היוצרים את תמונת הסוציאל דמוקרטיה שלי".
אלישע
אתה שואל הכיצד ניתן לסחוף את עמך לכיוון הסוציאל הדמוקרטי, ואני צוחק, אפילו בקול רם, יש שלושה סוגי "עמך" בישראל, "עמך" אחת שהם ערביי ישראל, אלה מתרחקים מאיתנו ת"ק פרסה ונסגרים בתוך עצמם עד שיירתח ויתפוצץ, ה"עמך" השני נמצא בקרבנו, בעיירות הפיתוח ובפריפריה, ה"העמך" הזה מצביע ראה זה פלא לימין, לביבי, לליברמן ולחבריהם, רחוק מעמנו פעמיים ת"ק פרסה, ה"עמך" השלישי הם החרדים, הרוב הגדול של "עמך" הם רחוקים מעמנו אולי ת"ק X שלוש, אז עם מי נעשה כאן מדינה מתוקנת, ללא פשע מאורגן וללא דריסת האחר מפני שהוא אחר?
איך נעשה זאת אלישע שאפילו בביתנו הקט (1.5% מהאוכלוסיה) נכשלנו ובגדול?

העתקת קישור