החברה המושלמת - גרסת אורטל - הייטנר אורי
הוספת תגובה לדף  שיתופי–חדשני - במבחן ההתפרנסות אני עשוי להרוויח מההפרטה; במבחן של חיים בחברה ערכית, מוסרית וצודקת - אפסיד הרבה יותר
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  החברה המושלמת - גרסת אורטל - הייטנר אורי
תוכן ההודעה:  אורי הייטנר, ידידנו הדגול מהגולן, מוצא שהוא וחבריו באורטל חיים במסגרת חיים מושלמת, את האמת, גם אני חייתי כמותו, בגן עדן של שוטים, והאמנתי בכול לבי, שאין ולא יכול להיות, שמשהו ייפגע בשלמות המופלאה של חיי, הכול, כך נראה היה בעדי, מקום עבודה? מובטח עד הפנסיה וגם אחריה.
פרנסה? לא משנה במה עסקתי, ממנהל ועד אחרון הסנדלרים, הפרנסה מובטחת לעד. בריאות? מרגע שהגחתי לאוויר העולם ועד שאלך אני לבית עולמי, הטיפול הטוטאלי יהיה בי, ובבני ביתי, לעולם לא צריך לדאוג. החינוך? וואהווו, איזה חינוך נתנו לילדים שלנו (אך לא לנו), 16 שנות לימוד, מסלול בנים, קבלה אוטומטית לחברות, בית, עבודה, מה לא, ללא ספק, יצרנו במו ידנו ובעמל חיינו חברה מושלמת, שוויונית לכאורה, הכול טופפפ כמו שאומר היה יצחק שמיר....אז אם כול כך טוב, מה לא טוב, שואל התם, שאולי הוא גם קצת רשע? התשובה מגיעה כאשר מעיינות הכסף, ייבשו. תראה אורי את אשר ייקרה עכשיו בעין השופט, חכה ותראה, שרק לא ייקרה באורטל, הרי שנינו יודעים כמה עולה להחזיק את כול הטוב (באמת טוב, ללא ספק) הזה.
אני משוכנע אורי שאתה לא רוצה הפרטה, כמו שאני משוכנע, שאם הקיבוץ הישן שלי, לא היה מתמוטט, וממשיך היה לתת את כול הטוב הזה שאתה מתאר, לעולם לא היינו מגיעים בצורה מושכלת להפרטה שאליה הלכנו בחוסר ברירה, אבל, וכאן האבל הגדול, רק כשאתה נכנס להפרטה עמוקה (בדרך כלל מחוסר ברירה), אתה מגלה עד כמה הניהול שהיה לנו בקיבוץ השיתופי, היה חובבני, עד כמה המערכות שבנינו, לא עמדו במבחן.
אינני יודע בני כמה הילדים שלך אורי, אבל אין לי בטחון שאלה דווקא ישארו בקיבוץ הדי מבודד שלך, אבל מה תעשה ומהיכן תוכל לעזור להם לצאת ולהתחיל חייהם, ולאו דווקא במסלול אותו מתווה הקיבוץ שלך עבורם, אל תשכח את מרדנותם של הצעירים, מה לעשות ולא בדיוק בא להם לעשות מה שהוועדה המתאימה, "סדרה להם את החיים".
אז ראו נראה, הכיצד עומד אתה, ומסתכל בעיניים כלות, על חוסר היכולת שלך, לעשות מה שהורים "נורמליים" מבקשים לעשות עבור ילדיהם.
אני מקווה שתוכל להמשיך בנאיביות הנפלאה שלך, לעד.
העתקת קישור