ציוני סוציאל דמוקרט/ לא ציוני לא סוציאל דמוקרט
הוספת תגובה לדף  בעניין הפרופורציות - ציונות ופוסט ציונות, סוציאל דמוקרטיה ולא סוציאל דמוקרטיה, על רקע המשבר הכלכלי הנוכחי
שם הכותב:  אלעד הן
מקום מגורים:  נצרת עלית
נושא / כותרת  ציוני סוציאל דמוקרט/ לא ציוני לא סוציאל דמוקרט
תוכן ההודעה:  בעיני ההבחנה ציוני/לא ציוני היא משמעותית כמו שההבחנה סוציאל דמוקרט/לא סוציאל דמוקרט היא משמעותית. למעשה, אני תופס את המשמעות של המושגים האלה כקרובה למדי.
כן, אני מוכן לשתף פעולה עם לא ציונים להלכה (למיטב הבנתי רבים מהם ציונים למעשה, אבל אני מוכן לשת"פ גם עם כאלה שאינם) כפי שאני מוכן לשת"פ עם לא סוציאל דמוקרטים.

לצערי ה"לא סוציאל דמוקרטים" שאתה מציע לשת"פ (לבני, ברק ועיני לצורך העניין) מציעים לי שדה מאד מצומצם לשת"פ. אני לא יכול להקים איתם תנועה חברתית ולעשות איתם מהלך לשינוי סוציאל דמוקרטי, או אפילו דמוקרטי בחברה הישראלית. דומה שאין להם עניין בדברים כאלה.

אז הנה השת"פ שלי איתם, בגבולות האפשר: התעקשותם הנוכחית של עיני, ברק, ונתניהו כנגד לבני ואולמרט שההגנה בתוכנית האוצר תכלול גם הגנה על הפנסיות היא נכונה. אני תומך בכך בכל לב.

האם זה הופך אותם לשותפי בכל דבר ועניין? האם כל סדר היום של הסוציאל דמוקרטיה צריך להיות מוכתב ע"י האירוע האחרון בלי מחשבה על בניה לטווח רחוק? האם הוא צריך להיות מוכתב ע"י הרצונות והאינטרסים של הכוחות שמשחקים היום על בימת הפוליטיקה בלי לנסות להכניס לשם כוחות ואינטרסים חדשים?
העתקת קישור