מאמרו החדש של אלישע שפירא
הוספת תגובה לדף  הזדמנות לתיקון - המשבר הנוכחי לא יביא קץ לקפיטליזם, אך הוא יכול להיות פתיחה חשובה לתקופה חדשה בכלכלה ובחברה, אולי ראשית הדרך למשק וחברה סוציא
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  מאמרו החדש של אלישע שפירא
תוכן ההודעה:  לאלישע האופטימיסט ללא תקנה, יש משפטים שמראים שהוא לא למד דבר, ופה ושם יש משפטים שמראים שאולי דווקא "ירד לו האסימון", תקראו למשל את שפירא הישן:" לשם כך יש לחדש את האחריות המשותפת. לחזק את האחריות של כל אחת ואחד להצלחת הקיבוץ ולתפקוד המערכות הכלכליות והחברתיות שלו. לחדול מהנוהג הזר שדבק בנו, להעריך את התרומה האישית על פי "ערכי השוק". לפתח פתרונות מקוריים מתאימים לנו, ולהשתחרר מרודנותן של הפרדיגמות האופנתיות."
מה הן הפרדיגמות האופנתיות, האם מצאנו בקיבוץ של פעם פתרון לפרדיגמות? האם מצאנו את הדרך לקיים ולהתקיים? עזבו אותי מחמשת או עשרת המופלאים, תסתכלו על הכלל...
אבל אלישע ממשיך לתקוף מחד את ה"שינוי" הנורא הזה אבל אומר בהמשך:" זו עשויה להיות הזדמנות להתחדשות אמיתית גם בקיבוצים. המודל הקיבוצי המשופר יוכל לשוב להיות הוכחה שאפשר אחרת. להחזיר את הקיבוץ להיות בעל תרומה ייחודית לסביבה, בהיותו מודל אפשרי ומצליח, המוכיח שיש יותר מדרך אחת."
מה הוא אותו מודל קיבוצי משופר? האם שמענו מאלישע מה הוא אותו מודל? השמענו ממנו איך מחזירים לחבר את חרותו שנשללה ממנו על ידי אין ספור וועדות, גם כאן חוזר אלישע ומעמיד את הקיבוץ מעל החבר, ואצלנו הרי החבר עומד במרכז, הקיבוץ נועד לרווחתו, כול עוד סדר העדיפות הפוך, ימשיך המצב להיות דומה ואת הקיבוץ השיתופי המשופר, נשאיר כנראה לחלומות שלי ושל זמי, אולי יציג לנו שפירא במאמרו הבא את חזונו לקיבוץ השיתופי המשופר, ולא לשכוח את החבר.
עוזי


העתקת קישור