מזל שלא ירו פגז על סופר המשאיות בכרם-שלום
הוספת תגובה לדף  התבלבלתם, גלעד שליט לא בידינו - הפעלת לחץ ציבורי כלפי ירושלים, שמוביל אגף המשימות, איננה משרתת את שחרורו ורק מקשיחה את עמדת חמאס ומעלה מחיר הע
שם הכותב:  חוסם חסום
נושא / כותרת  מזל שלא ירו פגז על סופר המשאיות בכרם-שלום
תוכן ההודעה:  ב-19.10, לאחר הסרת החסימה בת 3 השעות בדרכן של משאיות-האספקה לעזה במעבר כרם-שלום, עמד אחד החוסמים שסולקו מהכביש, בשוליו, וספר את המשאיות העוברות לרצועה. בתוך 2 דקות הוא נעצר ע"י שוטרי "משטרת המחשבות" הישראלית, כי כנראה בהוראה "מלמעלה" נאסר על הצבור בישראל לדעת כמה אספקה מגיעה לתושבי הרצועה אבל לא עד גלעד שליט. שהצלב האדום מקפיד להעביר לתושבי הרצועה תרופות מלוא הסמי-טריילר, "מסיבות הומניטאריות", אבל לא עומד בעקשנות על כך שגם גלעד שליט יקבל את תרופותיו, וגם יזכה לביקור הצלב האדום, כמו כל האסירים העזתיים הכלואים בישראל. מה הפלא - ראו הידיעה בהמשך - שישראל מדורגת בתחתית רשימת-המדינות לענין חופש-העתונות וזכות הצבור לדעת. קראו:
חופש העיתונות הישראלי נעצר במחסום
יום רביעי, 22 באוקטובר 2008, 3:42 מאת: Reuters
ארגון "עיתונאים ללא גבולות" מדרג את ישראל במקום ה-149 בשמירה על חופש העתונות מחוץ לגבולותיה. ארה"ב במקום ה-119.
ישראל וארצות הברית מדורגות במקומות נמוכים במדד השנתי של חופש העיתונות באזורי קונפליקט שפירסם הלילה (רביעי) הארגון הצרפתי "עיתונאים ללא גבולות". הארגון דירג 160 מדינות. על פי הדו"ח, ארה"ב הידרדרה למקום ה-119 בשמירה על חופש העיתונות מחוץ לגבולותיה, לאחר שבשנה שעברה דורגה במקום ה-111. לעומתה, נפילתה של ישראל היתה דרסטית יותר: מהמקום ה-103 אשתקד, למקום ה-149 השנה. עם זאת, שתי המדינות השתפרו ביחסן לחופש העיתונות בתוך גבולותיהן.
באפריל נהרג ברצועת עזה פאדל שנאעה, צלם של סוכנות הידיעות "רויטרס", מפגז שירה לעברו טנק ישראלי. הפרקליטות הצבאית טענה כי הירי היה מוצדק וכי החיילים בטנק לא יכלו להבחין אם שנאעה אחז במצלמה או בנשק. "דמוקרטיות שמעורבות במלחמות מחוץ לגבולותיהן , כגון ישראל וארה"ב, נופלות בדירוגן מדי שנה", קבע הדו"ח והסביר: "מעמדן של החירויות נשחק באופן הדרגתי מכיוון שאותן דמוקרטיות סובלות מחוסר יציבות ונמצאות במצב של התגוננות".
העתקת קישור