אריק מעיין מבקש שקט.....
הוספת תגובה לדף  הקפיטליזם הוא עירום - עכשיו, לאחר שנתגלה הקפיטליזם בכל מערומיו, מפחידים אותנו חסידיו השוטים שכל אלטרנטיבה תוביל אותנו לבולשביזם הסובייטי. ס
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  אריק מעיין מבקש שקט.....
תוכן ההודעה:  אריק מעיין מבקש שלא אתייחס למנטרות הקבועות שלו באתר לגבי הנושאים החביבים עליו הוא כותב:"פערי השכר-אני אומר במשך שנים,שפערי השכר בכל הקיבוצים, צריכים להיות- 1:3 בין השכר הנמוך לגבוה.(וחובה להעלות את שכר המינימום)." מה המשמעות של הנאמר כאן, אריק מבקש שבקיבוצים יונהג סולם מיסוי אחר מזה המקובל במדינת ישראל, שוב מבקש הוא להחזירנו לימים "עם לבדו ישכון", חוקי המס? בבקשה ייעצרו על הגדר של הקיבוץ, ולא ייכנסו פנימה, מה המשמעות של דרישתך אריק? אתה רוצה ששכר המינימום יהיה בו נאמר לצורך ההיגד, 6000 ש"ח בחודש, והשכר המקסימלי יהיה 18 אלף ש"ח בחודש, 1:3 כבקשתך, אז מה נעשה עם יש לנו בקיבוץ, רופאים, עורכי דין, יזמים, שמביאים גם פי 3 מהשכר המקסימלי? נמסה אותם ב 80%? או שניקח מהם ונגדיל את המשכורת של הסייעת במרפאה ל 12 אלף שקל בחודש? האם לא ברור לך שזה לא יעבוד?
אתה ממשיך וכותב:" מוטיבציה-שכר פי- 3- לבכירים ולמצליחים, זה מספיק ודי.אבל לצערי היום,המוטיבציה הפכה למכשיר כדי להרוויח הון על חשבונם של החלשים. ולזה אני לא יכול להסכים.נמדיניות חייבת להיות- לעזור לחלשים, במקום למלא את הכיסים."
תסביר לנו ההדיוטות, הכיצד זה שחבר קיבוץ שמרוויח לצורך ההיגד 50 אלף שקל בחודש, איך זה פוגע בחלשים, אתה חייב להסביר לי, זה שאתה אריק מעיין לא יכול להסכים, נוגע ללבי ממש, אבל תסביר לנו הכיצד מי שמביא כסף רב לקופת הקיבוץ, פוגע בחלשים של אותו הקיבוץ, ואיך אתה בדיוק רוצה לתמרץ ליזמות והכנסה גבוהה? עם 80% מס?
אתה כותב:"הבלון הקפיטלסטי התפוצץ מרוב כמות הכסף שנכנסה בתוכו. וכעת זהו הזמן הנכון,לעשות סדר מחדש,ושכולם יתאמו מצלחת הדבש." לך תספר את זה לסינים, מה שהתפוצץ איננו הקפיטליזם, אלא הקפיטליזם החזירי, הנסיון לעשות כסף ממניות זבל, עובדה המנייה של עמיעד מערכות סינון בבורסה של לונדון לא התרסקה, גם לא זו של טבע (להבדיל), תעשה מעט שיעורי בית ותגלה, שהיוזמה החופשית שמקורה בחופש ליזום ליצור ולהרוויח, לא מת, מה שאתה מציע זה להמיתו על ידי מיסוי מטורף, אני מניח שמילותיך תשארנה ריקות, חג שמח, ותאכל דבש, תהיה מריר פחות.
עוזי
העתקת קישור