ריסון צריכה והקיבוץ השיתופי....
הוספת תגובה לדף  שיתופי – חדשני / לאן נעלמה היד הנעלמה - ארה"ב הקפיטליסטית, תחת ממשל קפיטליסטי ביותר, משקיעה מאות מיליארדים בהצלת המשק... סוציאליזם בהתגלמותו.
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  ריסון צריכה והקיבוץ השיתופי....
תוכן ההודעה:  אורי ידידי, השאלה הנשאלת היא כמובן, האם ריסון זה של החבר היא תופעה מולדת, חינוכית, או משהו נרכש בדרך כולשהי, היום לצערי הפכו חברי הקיבוץ השיתופי שבאמת ובתמים מאמינים בריסון הצרכנות ובהעמדת הכלל מעל הפרט, למיעוט קטן וזניח, הקיבוץ השיתופי מנהל מאבק שאם תשאל את רוב החברים בקיבוצים השיתופיים, מה יהיה בעוד 20 שנה, תקבל תשובה די אחידה, ואני לא מניח שיש רבים שמאמינים בעתידו האין סופי של הקיבוץ השיתופי, לא כאשר בכול חדר יש טלויזיה (פלסמה או רגילה) והילדים נחשפים לעולם הצרכני מגיל אפס, ובזה אין שונה הילד שלך מהילד שלי ומכול ילד אחר בעיר זו או אחרת, מהיכן ילמדו את הריסון הזה?
תאוריית היד הנעלמה, היא תאורייה יפה כול עוד היא באמת נעלמה ומצליחה לאזן את השווקים, מה שקרה בארה"ב ובאיסלנד, ולא רק, זהו מצב שמנהלים תאבי בצע של קרנות ובנקים "איבדו את הצפון", אני מניח שה FBI ודומיו יטפלו במיליונרים האלה ביד ברזל וישלחו את המנהלים לבתי הסוהר, החוקים מאפשרים לעשות כן.
הדבר כבר קרה בישראל עת קרסו מניות הבנקים בישראל באירוע דומה.
צר לי, אבל נדמה לי שכול עוד ילדינו ייצאו מהקיבוץ וילכו לחפש את עתידם בחוץ, לעולם נדרש לעזואר להם, לזה הקיבוץ השיתופי רב הוועדות והאינטרסים המנוגדים פשוט לא בנוי...
העתקת קישור