אורי הייטנר יכול גם אחרת - עובדה
הוספת תגובה לדף  שיתופי – חדשני / לאן נעלמה היד הנעלמה - ארה"ב הקפיטליסטית, תחת ממשל קפיטליסטי ביותר, משקיעה מאות מיליארדים בהצלת המשק... סוציאליזם בהתגלמותו.
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  אורי הייטנר יכול גם אחרת - עובדה
תוכן ההודעה:  הנה בא אורי הייטנר שעם דעותיו הפוליטיות קשה לי להסכים ומביא מאמר שלרוב הדברים שנאמרים בו אני מסכים בהחלט, יש לנו בישראל בעייות לא קטנות בישום מדינת רווחה בדומה למה שניסו לעשות בסקנדינביה, פשוט אצלם אין אוכלוסיה של מעל למיליון שאינם מתפרנסים מתוך חדוות עבודת השם, אין אוכלוסיה גדולה שאיננה משלמת מיסים כמרד במדינת היהודים, אין אוכלוסיה של מאות אלפים הגרים באקס טריטוריה בשם "יהודה ושומרון", במדינת הרווחה שאורי חולם עליה, הדרישה המינימלית מהאזרח, היא, עבוד או נסה למצוא עבודה, נעזור לך, נכשיר אותך בכדי שתהיה אזרח מועיל, אם לא תנסה לעזור לעצמך, העזרה שלנו תשאיר אותך בקושי בחיים, לא יותר.
מדינת רווחה לעולם לא תקום כאן, כול עוד אזרחים רבים כול כך, רוצים להתחבר לפיטמותיה של המדינה, אבל אינם מוכנים להאכילה במשהו, באין מזון תיבש הפיטמה.
אז נכון שאין להיכנע לקפיטליזם החזירי ויש לזרוק לבתי הסוהר את מנהלי הבנקים האמריקאים למשכנתאות ולהרבה זמן, נראה מה יעזרו להם עשרות מליוני הדולר שלהם, אבל העובדה היא שאפשר גם אחרת, יש לכול עסק ערך בסיסי, ואם המניה שווה לערך הבסיס, מכאן ניתן רק לעלות.
מה שאני רוצה להגיד לאורי שאני לא מתרשם מהחברה של ש"ס שצועקים לגבי השכבות החלשות וכול שהם רוצים זה עוד דמים לאוכלי החינם שלהם.
אם היינו מדינה מתוקנת, ייתכן וניתן היה לנהל כאן מדינת רווחה לדוגמא, אך לצערי זה לא ממש כך, והשאר הם דיבורים באויר שלא ניתנים ליישום.
עוזי
העתקת קישור