הנפילה שיתופית החלוקה דיפרנציאלית
הוספת תגובה לדף  נפלתי בין חורי הרשת - על הפער העצום בין ההבטחות הגדולות של "השינוי", לבין חוסר האונים של מי שנקלע למצוקה ונופל בין חורי רשת הביטחון
שם הכותב:  קיבוצניקון
מקום מגורים:  קבוץ בשרון
נושא / כותרת  הנפילה שיתופית החלוקה דיפרנציאלית
תוכן ההודעה:  מה זה משנה מה עשתה החברה קודם או עכשיו?
תוצאה של השינויים בקבוצים היא שרכוש משותף מחולק בצורה לא שוויונית.
אם היינו מדינת חוק או אנשים מוסריים אזי ברגע שקבוץ נטש את עקרונות השיתוף והשיווין היה על המדינה לפרק אותו ולחלק בין חבריו את יתרת נכסיו.
בפועל כנופיות של יועצים וחיצוניים מוצצים את לשד העצמות של אנשים מסכנים מוכרים להם אגדות והבטחות סרק במטרה להשתלט על נכסיהם שהם כרגע אולי לא מוחשיים אבל יבוא הרגע והקבוצניקים יבינו מה הפסידו בכדי לקבל תמורת תשלום מופקע דברים ששיכים להם ממילא. הקבוצניקית בכתבה היא דמות המספרת מצוקה אישית שיש לה אלף פנים. לו פורק הקבוץ כפי שצריך היה לקרות היתה לה כתובת מדינת ישראל שמסייעת לעשרות אלפי נשים חד הוריות כמוה.
אבל מכיוון שהיא חברת קבוץ היא אינה זכאית לדבר שכן היא נחשבת מתוקף היותה חברת קבוץ כבעלת נכסים ושותפה לגוף כלכלי עיסקי. בפועל הקבוץ בגד בה ובשכמותה מסתיר את בגידתו והמדינה מעלימה עין הן מהתנהלות הקבוצים והן מאחריותה לאזרחיה.
השאלה כאן היא לא רק האם הקבוץ מוציא את נשמתו בייסורי חבריו אלא האם הבנים שרואים מה עושים לאמם הקבוץ והמדינה יגדלו להיות אזרחים שומרי חוק המשתלבים בחברה מוסרית ותומכת או שיסיקו שמקום זה אינו ביתם ויעקרו לארצות אחרות.
והאמת היא שקשה להגיד לבנים להישאר כאן.
בקבוץ ובארץ.
העתקת קישור