הקשר בין תרומה לתמורה
הוספת תגובה לדף  נפלתי בין חורי הרשת - על הפער העצום בין ההבטחות הגדולות של "השינוי", לבין חוסר האונים של מי שנקלע למצוקה ונופל בין חורי רשת הביטחון
שם הכותב:  לרום
מקום מגורים:  צפון
נושא / כותרת  הקשר בין תרומה לתמורה
תוכן ההודעה:  נכון הוא שהאחריות הראשונית לפרנסתו של אדם מוטלת עליו עצמו.אבל זה רק חלק מהסיפור.לא בכדי ניתק הקיבוץ הקלסי את הקשר בין תרומה לתמורה,בין מה שאדם נותן לבין מה שזכותו לקבל. זכותו של אדם (וילדיו) לסיפוק צרכיו קיימת ועומדת גם ללא קשר ליכולת התפרנסותו !! זהו ערך שיוויון ערך האדם !!
למעשה גם בשיטה העירונית אין קשר הכרחי בין תרומה לתמורה- עובדי חברת החשמל הם מבין שיאני השכר בקבוצות השכירים במשק,האם כל אחד מהם וכולם ביחד עושים מאמץ מיוחד/ משקיעים בעבודתם/תורמים למשק הלאומי ולכן הם בראש טבלת מקבלי השכר - או שהם השכילו להתארגן,גם פוליטית,ויודעים להפעיל לחץ במקומות הנכונים ?
האם עובדי סקטור ההסעדה/
מלונאות תרומתם כל כך נמוכה ובגלל זה הם מגיעים לתחתית סולם השכר של השכירים או שהם אינם מאורגנים ויש מולם תחרות קשה של עובדים זרים זולים ? ומה לגבי מורים ועוסי"ם, האם גם הם כולם עצלנים מטבעם ולכן שכרם נמוך ? בארץ זקוקים רבים מבין השכירים להשלמת הכנסה מהקופה הציבורית ! ומדובר באנשים עובדים !
איני מכיר את המקרה הנוכחי ואין לי כל פרטים עליו.אולם יש מקום לשאול מה הטעם לקיים קיבוץ ואיזו ערבות הדדית יש בו אם מתקיים בו המושג האמריקני 'ענין של משכורת אחת בלבד' (' וון פיי צ'ק אווי'-התרגום על אחריותי)
-כלומר לא יעזור לאדם דבר, מי הוא מה הוא,מה עשה בחייו ומה תרם,האם יש תלויים בו לפרנסתם - כל קיומו מותנה בכניסת תשלום המשכורת החודשית וברגע שזה חסר מתחילה התדרדרותו
לידי הנושים וכו' ואין תקומה.בארה"ב עלול אדם שזה מצבו למצוא עצמו מהר מאד חסר בית,למעשה חסר כל! האם לזה שואפים
בקיבוץ המופרט ?
העתקת קישור