פלג והלינה המשותפת, טוב ליהודים או רע להם?
הוספת תגובה לדף  לינה משותפת, כתב זכות - לאור הסיכון הבלתי מבוטל שילדים נמצאים בימים אלו דווקא בחוג משפחתם, האם באמת טעו מייסדי הקיבוץ טעות כה קשה, כאשר לא קיד
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  פלג והלינה המשותפת, טוב ליהודים או רע להם?
תוכן ההודעה:  פלג, זונח הפעם לשם שינוי את מאבקו הרגיל בקיבוץ המתחדש, ויוצא כנגד בני הקיבוצים, אשר לאחר הרבה שנים יוצאים חוצץ כנגד הלינה השיתופית.
ראשית עלי לציין שגדלתי כול ימי במסגרתה, הלינה המשפחתית בעמיעד, הגיעה מאוחר מדי מבחינתי ומבחינת אחי והוריי.
יכול אני להשוות את אשר אני עברתי עם הדרך שבה גידלתי את בנותיי השתיים בביתי הקט (60 מטר).
אני דווקא נהנתי עד מאוד מהלינה השיתופית ומהחיים בכלל בקבוצה, היו מחברי שסבלו ממנה, היו הורים שקיבלו את דין התנועה בשלמות ובהשלמה, כמו הורי, והיו הורים לא מעטים שמרדו בכלל, אין לי תשובה מוסמכת באחוזים לכמה מאתנו זה היה טוב ולכמה זה היה בסדר, וכן, כמה אחוז יצאו לא בסדר מהעניין, פלג, אתה יודע ובוודאי שמעת על "שומר לילה" שלא עסק רק בשמירה, הפדופיליה לא עצרה בשער הקיבוץ, אין חברת ביטוח, מה שברור הוא שילדי הלינה המשותפת, היו בשיא הפריחה של השיטה כ 20,000 ילדים נערים ונוער, אולי מעט יותר, אני מניח שהיינו גם אז לא יותר מ 2% מילדי ישראל, ללא ספק היינו מעבדה מצויינת לדוקטורנטים, חומר מופת ליוצרי סרטים, וכשלון למופת, לעצמנו, למה כשלון? כי החלטנו על ביטולה של השיטה, הרבה לפני מותו של הקיבוץ, ואולי תרמנו לא מעט למות היחד הקיבוצי ולהתכנסות המשפחה פנימה, הטלנו על הקיבוץ מעמסה כלכלית נכבדה של הרחבת הקן המשפחתי בכדי שיתאים לאכלס בדוחק את משפחתנו הענפה, לעתים התגוררו 6 ילדים בחדר יחיד מתוך שני חדרי השינה שהיו בבית הקטן, לפעמים ישנו ההורים שנים בסלון, מכול מקום, ברור שהלחץ האדיר שהופעל על מוסדות הקיבוץ להרחיב את הבתים ולהתאימם למגורי הילדים, האכלת הילדים בבית, הכנת הכריכים, הצורך של אחד ההורים להישאר בבית בערבים, פגעו בפעילות הועדות, רוקנו את האספה, ושאר מזיקין.
ללא ספק שהמעבר בחזרה מלינה משותפת ללינה משפחתית היה מאורע משמח להורים ולחלק מהילדים, אהל אירוע טראומתי מאוד מבחינת הקיבוץ.
עוד הערה לפלג, מה לנו להלין על בוגרינו שיצאו חמרחב וכתבו אשר על ליבם? חלקם שחוו חוויות לא נעימות, כתבו עליהם, עשו עליהם סרטים, זהו ניסוי שבעוד שנים לא רבות, לא ישארו כה רבים שיוכלו לספר חוויותיהם, אז שיעשו את זה עכשיו.
עוזי
העתקת קישור