מסכים מאוד עם אורי הייטנר, עד האמצע בערך...
הוספת תגובה לדף  שיתופי-חדשני - רנסנס ציוני - מן הראוי שמעגל הקבוצות השיתופיות וכל הגורמים הקשורים למהלך הנפלא של הרנסנס הציוני והקיבוצי הזה, יקחו על עצמם משי
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  מסכים מאוד עם אורי הייטנר, עד האמצע בערך...
תוכן ההודעה:  כדרכו וכדרכי
עם אורי הייטנר שכני מהגולן אני מסכים בכול, ובערך עד החצי, ולמה?
אני חולק עמו את שלל השבחים לבוגרים ולקבוצות השיתופיות, אבל מבין מצויין, מדוע הם לא רוצים לעלות להתישבות, או להשתלב בקיבוצים גוססים ולייבש את הביצות שבהם.
אורי ידידי
הקבוצות האלו עשו שעורי בית, הם למדו על כול הרעות החולות שהמיתו את התנועה הקיבוצית, ומדוע שיבזבזו את שנות הכייף, השנים הכי צעירות והכי אופטימיות שלהם, בהטמעות לתוך קיבוץ גדול ועייף, להכנס למאבקים חברתיים עם הוותיקים הזועמים על כול העולם שזנח אותם, מדוע שיכנסו לעולם הנשלט על ידי וועדות?
מדוע לא לקנות או לשכור חצי שכונה בעיר שדה, אפילו שדרות המופגזת ולהקים שם את הקומונה, ללא ריבים עם המנהל, ללא תקנון פלצני המנסה לחיות את הפעם?
הרי אם רעיון הקואופרציה וצדק חברתי הוא הנר לרגליהם, מדוע ללכת למיצר? למה לא לשדרות או קרית גת?
מה עניין ההתישבות לעניין השיוויון?
ראה את הקואופרטיב "מונדרגון" האם הרעיון שלהם נפגע מכך שלא בנו קיבוץ במורדות הפירינאים?
אני שמח שהם קיימים, פשוט כי בגילם בערה בי אותה הלהבה, זו כובתה ברוב עמל על ידי הקיבוץ הישן והרע, ומכיוון שאני רוצה לראותם מתבגרים ומגיעים לגילי המופלג כאשר הם עוד מאמינים בשיוויון ובסוציאליזם, אזי אני מקווה שלא יעשו את השטות ולא יילכו "להשלים" קיבוצים גוססים, תאמין לי אורי, הרי אנחנו בעמיעד שייכים לקיבוצי הנח"ל, כמה נשארו מכול הגרעינים להוטי הדיבור? בוגרי הנוער העובד והלומד, בוגרי הצופים? בוא ונספור יחד, כמה נשארו מהמאות שעברו, מוטי קירשנבאום, אחד לדוגמא...
עוזי
העתקת קישור