זהירות: אם יש לישראל אינטרסים אחרים, גם לנו יש
הוספת תגובה לדף  העלילה - הטענה שישראל מפקירה שבויים מחוסר אכפתיות ותעלולים ציניים של פוליטיקאים היא עלילה מרושעת. ישראל עושה שגיאות וטעויות, אבל לא מפקירה ש
שם הכותב:  בומרנג
נושא / כותרת  זהירות: אם יש לישראל אינטרסים אחרים, גם לנו יש
תוכן ההודעה:  זהירות "חבר"! אם לרשום על דלתנו את אמירתך "יש למדינת-ישראל אינטרסים אחרים חוץ מרון ארד" (כשם סמלי של כל החיילים השבויים), זה נותן לגיטימאציה גם לאמירה שכנגד: "יש לי אינטרסים אחרים חוץ מאשר לדאוג אישית למדינת-ישראל". או במשפט כוללני יותר: באיזון שבין האינטרסים של הכלל, המדינה, והאינטרסים של הפרט -כל "צד" צריך ומותר לו (!) לדאוג לאינטרסים שלו. שתי שאלות נשארות פתוחות לאחר שצרבנו את האמירה הזאת בתודעתנו: האחת: מה זכותה של "המדינה" בפי הפונקציונרים הנבחרים (בשכר גבוה), הממונים (גם כן) והמתנדבים שלה, לבוא ולתבוע (כך) ממני הפרט לשים את האינטרסים והצרכים שלה (כלומר, של כל הפרטים-האזרחים האחרים, חוץ ממני) בעדיפות גבוהה משל האינטרסים והצרכים שלי ?
והשאלה השניה: מכיוון של"מדינה" יש מונופול על הפעלת-המרות ועל הפעלת הכוח לכפייתה (בכספי האנשים הפרטיים וארגוניהם), מדוע שהאיש הקטן והפשוט, שלא תואר לו, לא הדר, לא סמכות ושררה, ולא כוח רב, לא יעשה שימוש בכל המשאבים שבכל זאת יש לו, כדי לדאוג קודם כל לאינטרסים ולצרכים שלו, לפני האינטרסים ה"מצרפיים" וה"קולקטיביים" של כל האחרים ביחד (הכלל; המדינה) ? הישות הקולקטיבית הרי יודעת ומסוגלת לדאוג "לעצמה" ! זהירות ! דיון כזה, שאכן גרורותיו כבר מיושמות "בשטח", הוא ממאיר לכל חברה. דבריך "חבר" רק תורמים להתפשטות המארה ! באמירתך על האינטרסים האחרים שיש למדינת-ישראל חוץ מאלה של החיילים-השבויים, הוכחת שאתה לא חבר שלי. בהתקבל אצלנו בבית צו-הקריאה הבא למילואים או לשירות-חובה, אני אשקול אם האינטרסים "שמחוץ לאלה של המדינה" אינם עדיפים בעיני על אלה שלך למשל, ואם לא כדאי לי לדאוג קודם כל להם !
העתקת קישור